افزایش آمار قربانیان تیراندازی در مدرسه‌ای در تگزاس/ ۱۹ کودک دبستانی و ۲ بزرگسال جان باختند

افزایش آمار قربانیان تیراندازی در مدرسه‌ای در تگزاس/ ۱۹ کودک دبستانی و ۲ بزرگسال جان باختند
چهارشنبه 4 خرداد 1401 - 08:02

شمار قربانیان تیراندازی در یکی از مدارس ابتدایی ایالت تگزاس آمریکا به ۲۱ نفر رسید که ۱۹ نفر آنها از دانش‌آموزان مدرسه هستند.

العالم - امریکا

به گزارش العالم به نقل از سی‌ان‌ان، گرگ ابوت، فرماندار ایالت تگزاس آمریکا اعلام کرد که روز سه‌شنبه جوان ۱۸ ساله‌ای با تیراندازی در یک مدرسه ابتدایی این ایالت چندین کودک و معلم را کشت و شماری را نیز زخمی کرد.

آمار اولیه‌ای که ابوت اعلام کرده بود ۱۴ کودک و یک معلم بود اما شمار قربانیان حادثه افزایش یافت. فرماندار تگزاس همچنین گفت که فرد مهاجم خود نیز کشته شده است.

این مرگ‌بارترین حادثه تیراندازی در یک مدرسه ابتدایی ایالات متحده از زمان حمله به مدرسه سندی هوک در ایالت کانکتیکت حدود یک دهه قبل است.

به گفته فرماندار تگزاس، فرد مهاجم با یک تپانچه و احتمالا یک تفنگ وارد مدرسه ابتدایی راب در شهر یووالدی شد و شلیک کرد.

مقامات تگزاس هنوز انگیزه‌های ضارب را اعلام نکرده‌اند و صرفا گفته‌اند که او ساکن شهرکی در ۱۳۵ کیلومتری سن آنتونیو بوده است.

ابوت اضافه کرد که ضارب احتمالا با شلیک نیروهای پلیس از پای در آمده است و همچنان تحقیقات پیرامون این رخداد ادامه دارد. مقامات پلیس یووالدی نیز اعلام کرده‌اند که ضارب به تنهایی اقدام کرده است.

این رویداد مرگ‌بارترین حادثه تیراندازی در تاریخ مدارس ایالت تگزاس محسوب می‌شود و چهار سال پس از آن رخ داد که مرد مسلحی ۱۰ نفر را در دبیرستان سانتا فه شهر هیوستون به قتل رساند.

هنوز تعداد مجروحان این حادثه مشخص نیست، اما مقامات پلیس یووالدی می‌گویند که چندین نفر مجروح شده‌اند.

کارین ژان‌-پییر، سخنگوی کاخ سفید، گفت که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در حین بازگشت از سفر پنج روزه آسیایی خود در جریان این تیراندازی قرار گرفته است.

بایدن شامگاه سه‌شنبه در کاخ سفید دراین باره سخنرانی کرد که این سخنرانی با انتقاداتی از لابی اسلحه در آمریکا همراه بود.

وی از مردم آمریکا خواست که علیه لابی اسلحه در این کشور بایستند و گفت که لابی قدرتمند اسلحه مانع تصویب قوانین سفت و سخت‌تری در رابطه با مالکیت سلاح شده است.

یووالدی حدود ۱۶ هزار نفر جمعیت دارد. این شهرک در ۱۲۰ کیلومتری مرز مکزیک قرار دارد. دانش‌آموزان مدرسه ابتدایی راب نیز عموما از طبقه متوسط محسوب می‌شوند.

تاکنون ۲۱ نفر در این حادثه جان باخته اند که ۱۹ نفر آنها از دانش‌آموزان مدرسه هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها