اردن تصرف املاک کلیسای ارتدوکس توسط صهیونیست‌ها را محکوم کرد

اردن تصرف املاک کلیسای ارتدوکس توسط صهیونیست‌ها را محکوم کرد
شنبه 21 خرداد 1401 - 19:54

وزارت خارجه اردن تجاوزات مستمر گروه‌های شهرک‌نشینان صهیونیست به املاک کلیسای ارتدوکس در قدس شرقی را محکوم کرد.

العالم - اردن

وزارت خارجه اردن در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه دادگاه‌های رژیم موقت صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین و قدس شرقی را به رسمیت نمی‌شناسد، درباره پیآمدهای رأی صادره از این دادگاه‌ها درباره املاک کلیسای ارتدوکس هشدار داد.

«هیثم ابوالفول» سخنگوی وزارت خارجه اردن بر مخالفت این کشور با تمامی اقدامات رژیم صهیونیستی برای تغییر هویت و چهره قدس شرقی از جمله بخش قدیمی آن و نیز تغییر وضعیت تاریخی و حقوقی قدس و اماکن مقدس اسلامی و مسیحی تأکید کرد.

بنابر گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، ابوالفول همچنین گفت که کابینه رژیم صهیونیستی مسئول استمرار تجاوزات شهرک‌نشینان صهیونیست است و اردن با توجه به قیمومیت این کشور بر اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در قدس به انجام تمامی اقدامات برای حمایت از اماکن مقدس و حفظ وضعیت تاریخی و حقوقی شهر قدس ادامه خواهد داد.

کلیسای ارتدوکس در بیت المقدس روز پنج‌شنبه اعلام کرد که دادگاه عالی رژیم صهیونیستی با درخواست این کلیسا برای ابطال رأی مربوط به تصرف املاک آن در شرق قدس توسط گروه شهرک‌نشین موسوم به «عطیریت کوهانیم» مخالفت کرده است.

اتحادیه اروپا نیز روز جمعه (دیروز) در بیانیه‌ای به این تصمیم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و تأکید کرد که این تصمیم دادگاه، اعمال فشار بر وجود مسیحیان در قدس و تهدیدات شهرک‌نشینان علیه جامعه مسیحیان و اموال و دارایی‌های آن‌ها را بیشتر کرده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها