دستگیری چند جاسوس صهیونیستی در لبنان

دستگیری چند جاسوس صهیونیستی در لبنان
سه شنبه 7 تير 1401 - 12:23

منابع لبنانی گزارش دادند که سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی این کشور در ادامه تحقیقات خود موفق به دستگیری شماری از جاسوسان رژیم صهیونیستی شدند.

العالم - لبنان

در پی تلاش نیروهای سرویس امنیت داخلی لبنان برای کشف و انهدام شبکه‌های جدید جاسوسی رژیم صهیونیستی در این کشور، سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی لبنان توانستند شماری از مظنونان به همکاری با دشمن صهیونیستی را دستگیر کنند.

شعبه اطلاعات سرویس امنیت داخلی لبنان نیز فعالیت‌های خود را در این زمینه گسترش داده و افراد بیشتری را دستگیر کرده و بعد از آن مشخص شد که این افراد در شبکه‌های انفرادی برای اسرائیل جاسوسی می‌کنند.

یک منبع ارشد امنیتی لبنان در گفتگو با روزنامه الاخبار گزارش داد که سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی ده‌ها پلتفرم در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی تحت پوشش سایت‌های خدمات اشتغال زایی برای افراد بیکار در لبنان تهیه کرده‌اند.

در واقع ارتباط اسرائیلی‌ها و شهروندان لبنانی در شبکه‌های اجتماعی به صورت عادی برقرار می‌شود و صهیونیست‌ها گاهی به صورت تصویری با این افراد تماس می‌گیرند.

این منبع افزود، بودجه‌ای که سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی برای این پروژه در لبنان اختصاص داده در مقایسه با فعالیت‌های امنیتی بزرگ زیاد نیست و مبلغی که این رژیم به مزدوران خود در داخل لبنان می‌دهد 100 تا 200 دلار است.

البته کسانی که کار بیشتری انجام دهند مبالغ اضافه تری دریافت می‌کنند و این مبلغ از طریق شرکت‌های انتقال پول در کشورهای منطقه آمریکای لاتین و اروپای شرقی و سایر نقاط جهان به حساب این افراد واریز می‌شود.

به گفته همین منبع، بررسی‌ها نشان می‌دهد که شمار زیادی از دستگیرشدگان در پرونده جاسوسی برای رژیم صهیونیستی از واقعیت هویت موسساتی که برای آنها کار می‌کردند اطلاعی نداشتند و تصور آنها این بود که با برخی انجمن‌های دولتی و برنامه‌های حمایت از مردم در سایه بحران اقتصادی فراگیر لبنان همکاری می‌کنند.

از جمله کارهایی که جاسوسان اسرائیل در لبنان انجام می‌دادند تحویل یک سری بسته به آدرس‌های خاصی بود تا مشخص شود که این افراد توانسته‌اند رضایت صهیونیست‌ها را در انجام عملیات‌های جاسوسی کسب کنند یا نه.

منبع مذکور تصریح کرد، سرویس‌های امنیتی لبنان و همچنین مقاومت اصرار دارند که نباید از هیچ‌گونه پرونده مشکوک چشم پوشی کرد. البته گاهی برخی افراد دستگیر می‌شوند که هیچ ارتباطی به همکاری با رژیم صهیونیستی ندارند اما به طور کلی تحقیقات دقیق موجب شده تا شمار زیادی از شبکه‌های جاسوسی اسرائیل در لبنان کشف و منهدم گردد.

منابع امنیتی لبنان در این باره گزارش دادند که اخیرا شماری از جاسوسان رژیم صهیونیستی در منطقه العرقوب در جنوب دستگیر شده‌اند و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد. به طوری که طی یک هفته گذشته سه نفر از جمله یک زن در این منطقه به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی دستگیر شده‌اند و خانواده‌های آنها اطلاع چندانی از این اتهامات ندارند.

منطقه العرقوب جایی است که قبل از حمله رژیم صهیونیستی به لبنان خاستگاه آرمان فلسطین بود و سرزمین فتح نامیده می‌شد. به همین دلیل حضور جاسوسان رژیم صهیونیستی در این منطقه خشم و ناراحتی اهالی آن را برانگیخته است.

«قاسم هاشم» نماینده پارلمان لبنان در گفتگو با روزنامه الاخبار اعلام کرد، تاکنون چهار نفر در منطقه العرقوب به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی دستگیر شده‌اند.

وی تصریح کرد که شرایط بغرنج اقتصادی موجب شده تا شهروندان لبنانی در برابر چنین وسوسه‌هایی ضعیف عمل کنند. این منطقه همواره در معرض تجاوزات دائمی رژیم اشغالگر قرار دارد و نهادهای مربوطه در لبنان وظیفه دارند که روند آگاهی سازی و هوشیار کردن شهروندان در برابر حربه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی را گسترش دهند.

چند ماه قبل بود که منابع امنیتی لبنان از کشف و انهدام بیش از 15 شبکه جاسوسی اسرائیل در لبنان خبر دادند. مظنونان به همکاری با دشمن صهیونیستی در این شبکه‌ها بیشتر از قشر جوانان بوده و اعتراف کردند که به دلیل وخامت اوضاع مالی و معیشتی و با انگیزه مالی دست به این کار زده‌اند. بسیاری نیز گفتند که تصور می‌کردند برای سازمان‌های غیردولتی و بین‌المللی کار می‌کنند نه رژیم صهیونیستی.

در دوره اخیر رژیم صهیونیستی تلاش کرده تا با سوءاستفاده از بحران اقتصادی و مالی و سیاسی لبنان و با بهره‌گیری از گروه‌های مدنی و انجمن‌های غیردولتی در جامعه داخلی لبنان نفوذ کرده و برخی جوانان را به عنوان جاسوس به کار بگیرد. قابل توجه است بسیاری از این افراد که در دام جاسوسی برای دشمن گرفتار می‌شود، از ماهیت فعالیت خود اطلاعی ندارند و نمی‌دانند که برای اسرائیل کار می‌کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها