تشدید محدودیت‌ بر حلقه نزدیک به بن سلمان

تشدید محدودیت‌ بر حلقه نزدیک به بن سلمان
چهارشنبه 8 تير 1401 - 18:11

پس از آنکه یکی از کارمندان دیوان پادشاهی سعودی در آمریکا به اتهام تهدید معارضان بازداشت شد، محدودیت‌ها در قبال حلقه نزدیک به ولی‌عهد سعودی بیشتر شده است.

العالم - عربستان سعودی

منابع دیپلماتیک آگاه از تشدید محدودیت‌ها در قبال حلقه نزدیک به «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی خبر دادند.

بر اساس گزارش «سعودی لیکس»، گفته می‌شود این اقدام پس از آن انجام شد که «ابراهیم الحصین» یکی از کارمندان دیوان پادشاهی سعودی به اتهام تهدید معارضان سعودی و تحت فشار قرار دادن آنها در آمریکا بازداشت شد.

در ادامه این گزارش آمده، «ترکی آل شیخ» رئیس هیأت موسوم به سرگرمی دیگر قادر به سفر به آمریکا نخواهد بود. این مسأله درباره «بدر العساکر» مدیردفتر محمد بن سلمان و نیز «سعود القحطانی» متهم ردیف اول قتل «جمال خاشقچی» نیز صدف می‌کند.

سعودی‌لیکس تأکید کرد، هر کدام از اعضای تیم نزدیک به محمد بن سلمان با پرونده‌های قضایی و اتهامات متعددی روبرو هستند.

رسانه‌های آمریکا اخیرا از بازداشت ابراهیم الحصین خبر دادند و اعلام کردند، این فرد ۴۲ ساله که در یکی از ایالت‌های آمریکا دانشجوست پس از استفاده از حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی برای تهدید معارضان سعودی بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، ابراهیم الحصین یک زن سعودی ساکن نیویورک را به اتهام انتقاد از ترکی آل الشیخ مورد آزار و اذیت قرار داده است. مدارک «اف بی آی» نشان می‌دهد وی دنبال مکان زندگی زن مذکور می‌گشته و پیشنهاد حل مشکلاتش با ترکی آل الشیخ در صورت دیدار داده بوده است.

در ادامه گزارش مذکور آمده، الحصین از یک حساب اینستاگرامی به نام «سمر» استفاده کرده و یک زن سعودی را که منتقد سیاست‌های نظام عربستان سعودی بوده تهدید به قتل کرده است.

وی همچنین در سال ۲۰۲۰ یک پیام برای یک زن سعودی دیگر فرستاده و وی را «فاحشه» خوانده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها