تکرار ادعاهای ضد ایرانی این بار از زبان «لاپید»/ ماکرون تعهد پاریس به حفظ امنیت تل‌آویو را تکرار کرد

تکرار ادعاهای ضد ایرانی این بار از زبان «لاپید»/ ماکرون تعهد پاریس به حفظ امنیت تل‌آویو را تکرار کرد
سه شنبه 14 تير 1401 - 18:48

نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه برای منحرف کردن افکارعمومی از زرادخانه هسته‌ای مخوف رژیم اشغالگر و طفره رفتن این رژیم از پیوستن به ان‌پی‌تی به تکرار ادعاهای همیشگی علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران پرداخت.

العالم - اروپا

رئیس جمهور فرانسه در نشست مطبوعاتی با یائیر لاپید اعلام کرد، کشورش خود را متعهد به حفظ امنیت اسرائیل و مبارزه با تروریسم (مقاومت) می‌داند.

ماکرون اظهار داشت باید در مسئله فلسطین نیز به پیشرفت‌‌هایی دست پیدا کنیم و گفتگو بین دو طرف (رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین) از سر گرفته شود.

ماکرون درباره ترسیم مرزها با لبنان هم با حمایت از رژیم اشغالگر قدس در عین حال گفت باید از گونه تنش آفرینی درباره اختلافات مرزی با لبنان دوری جست.

یائیر لاپید نخست وزیر موقت رژیم صیونیستی نیز ادعاهای بی اساس علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را تکرار کرد و مدعی شد ایران توافق هسته‌ای را نقض کرده و جهان باید به این تخلفات واکنش نشان دهد.

ادعاهای لاپید علیه ایران در حالی است که رژیم اشغالگر قدس صدها کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و همچنان از پیوستن به معاهدات بین المللی طفره رفته و با بازرسی بین المللی از تاسیسات هسته‌ای خود مخالفت می‌کند.

لاپید مدعی شد که برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند منجر به شکل‌گیری مسابقه هسته‌ای در خاورمیانه شده و صلح جهانی را به زعم وی تحت الشعاع خود قرار دهد.

وی همچنین ادعا کرد که حزب الله ثبات در منطقه را تهدید می‌کند و تل‌آویو در برابر این حملات بی‌تفاوت نخواهد بود.

پربیننده ترین خبرها