آنکارا و ابوظبی، در مسیر افزایش همکاری‌های نظامی

آنکارا و ابوظبی، در مسیر افزایش همکاری‌های نظامی
چهارشنبه 15 تير 1401 - 14:57

وزیر دفاع ترکیه و رئیس ستاد نیروهای مسلح امارات در آنکارا، درباره همکاری‌های نظامی دو کشور و همچنین مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

العالم - ترکیه

«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز گذشته (سه‌شنبه) در آنکارا، میزبان «حمد محمد ثانی الرمیثی» رئیس ستاد نیروهای مسلح امارات بوده و با او درباره همکاری‌های نظامی گفت‌وگو کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، الرمیثی به دعوت رسمی «یاشار گولر» رئیس ستادکل ارتش ترکیه به آنکارا آمده است. دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و همکاری‌ در آموزش‌های نظامی گفت‌وگو کرده‌اند. مقامات نظامی آنکارا و ابوظبی علاوه‌بر مسائل سیاسی دوجانبه و منطقه‌ای، درباره صنایع دفاعی نیز بحث و تبادل نظر داشته‌اند.

این دعوت آنکارا از ئیس ستاد نیروهای مسلح امارات در حالی انجام شد که در پایان ماه مه گذشته، وزیر دفاع ترکیه به دعوت «محمد بن احمد آل بواردی» همتای اماراتی خود، سفری رسمی به ابوظبی داشت.

به گفته منابع خبری ترکیه، سفر آکار به امارات، در نوع خود اولین سفر برای یک وزیر دفاع ترکیه به اوبوظبی در ۱۵ سال گذشته بوده است. در آن سفر قرار شد که روسای ستاد دو کشور به منظور افزایش دیدارهای دوجانبه در سطوح عالی، نشست‌های دیگری برگزار کنند.

به گزارش فارس، بعد از سفر آکار به ابوظبی، مقامات ترکیه و امارات عربی متحده طی نشستی در آنکارا از امضای دو یادداشت تفاهم برای توسعه روابط در حوزه صنایع دفاعی بین دو کشور خبر دادند. در بیانیه‌ای که به این مناسبت، از سوی ریاست صنایع دفاعی ترکیه منتشر شد، آمده بود که امضای این دو یادداشت تفاهم در راستای تداوم گسترش همکاری‌های دفاعی بین ابوظبی-آنکارا توسط مقامات دولتی و شرکت‌های دو کشور در پایتخت ترکیه انجام گرفته است.

پربیننده ترین خبرها