مرندی: مذاکره‌کنندگان ایرانی بارها غرب را وادار به عقب‌نشینی از مواضع غیرمنطقی خود کردند

مرندی: مذاکره‌کنندگان ایرانی بارها غرب را وادار به عقب‌نشینی از مواضع غیرمنطقی خود کردند
سه شنبه 18 مرداد 1401 - 14:38

مشاور تیم مذاکره‌کننده کشورمان گفت: تا زمانی که متن حاصل از مذاکرات مورد بررسی دقیق در تهران قرار نگیرد، مسئولان مذاکره‌کننده نمی‌توانند در مورد آن هیچ گونه اظهارنظری داشته باشند.

العالم - ایران

به گزارش سرویس بین الملل تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران سید محمد مرندی استاد دانشگاه تهران و مشاور تیم مذاکره کننده دقایقی قبل پیش از ترک وین با خبرنگار العربی گفتگو و تصریح کرد: مذاکره کنندگان ایرانی، چه در وین و چه در مدتی که از طریق مکاتبات گفت‌وگو بین طرفین مذاکره در جریان بود، بارها دولت های آمریکا و اروپا را وادار کردند تا از مواضع غیر منطقی خود عقب نشینی کنند.

بر اساس توئیت خبرنگار العربی، این مشاور تیم مذاکره کننده کشورمان تاکید کرده است: بارها به خاطر حقوق مردم و منافع بلند مدت کشور به تهدید ها و ضرب‌الاجل های توخالی بی اعتنایی شد تا امتیازات کلیدی به دست آوریم.

‏مرندی در این گفتگو خاطر نشان کرده است: تا زمانی که متن حاصل از مذاکرات مورد بررسی دقیق در تهران قرار نگیرد، مسئولین مذاکره کنند نمی تواند در مورد آن هیچ گونه اظهاری داشته باشند.

استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران در پایان ‏ یاداور شده است : در حال حاضر اظهار نظرهای رسانه ای فقط حدس و گمان هستند.

پربیننده ترین خبرها