واکنش پدافند حزب الله به پرواز پهپاد صهیونیستی بر فراز دره بقاع+ ویدیو

واکنش پدافند حزب الله به پرواز پهپاد صهیونیستی بر فراز دره بقاع+ ویدیو
جمعه 21 مرداد 1401 - 02:28

برخی منابع خبری از هدف‌گیری یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی بر فراز دره بقاع در لبنان خبر می‌دهند.

العالم - لبنان

گزارش‌های اولیه حاکی است که سامانه پدافندی حزب‌الله لبنان بامداد امروز (جمعه) یک فروند پهپاد صهیونیستی را بر فراز «دره بقاع» هدف‌گیری کرده است.

چند هفته پیش هم منابع خبری لبنانی از سرنگونی یک پهپاد متعلق به رژیم موقت صهیونیستی خبر داده بودند. پایگاه خبری النشره روز ۲۸ تیرماه گزارش داد که این پهپاد اسرائیلی در منطقه «الوزانی» واقع در جنوب لبنان سرنگون شده است.

پدافندهواییقبل‌تر از آن اوایل خرداد ماه یک پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی در خاک لبنان سرنگون شد. این پهپاد از نوع «اسکای لارک» بود که بین شهرک‌های «عیتا الشعب» و «رمیتا» واقع در جنوب لبنان سرنگون شد.

در همین ارتباط، «آمیکام نورکین»، فرمانده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی فروردین ماه گذشته اعتراف کرد که تل‌آویو دیگر بر لبنان «برتری هوایی بی‌چون و چرا» ندارد.

نورکین اذعان کرد، اسرائیل از حدود یک سال پیش که یکی از پهپادهایش توسط یک موشک ضدهوایی سرنگون شد پروازهای شناسایی بر فراز لبنان را کاهش داده است.

اشاره نورکین به سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی توسط حزب‌الله لبنان در تاریخ ۸ مهرماه سال گذشته است. «آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در آن زمان سقوط آن پهپاد را تأیید کرد.

حزب‌الله لبنان هم در بیانیه‌ای در همان روز اعلام کرد که نیروهای این جنبش موفق شده‌اند در ساعت ۱۳ و ۵۵ دقیقه یک پهپاد صهیونیست را سرنگون کنند. حزب‌الله تأکید کرد که این پهپاد را در منطقه «وادی مریمین» واقع در منطقه یاطر در جنوب لبنان، هدف قرار داده است.

شبکه خبری «کان» در گزارش چند وقت پیش خود گفت که تصمیم اسرائیل برای کاهش پروازهای شناسایی در آسمان لبنان در توانایی این رژیم برای جمع‌آوری اطلاعات از آسمان لبنان اخلال ایجاد کرده است.

نورکین قرار است فرماندهی نیروی هوایی را تحویل «تومر بار» داده و به حضور ۳۷ ساله‌اش در ارتش رژیم صهیونیستی خاتمه دهد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها