طی ۲۴ ساعت گذشته؛

جبهه النصره 3 حمله تروریستی در ادلب و حلب سوریه انجام داد

جبهه النصره 3 حمله تروریستی در ادلب و حلب سوریه انجام داد
شنبه 22 مرداد 1401 - 13:13

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای از سه حمله تروریست‌های جبهه النصره (تحریر الشام) در منطقه کاهش تنش استان ادلب و حلب در شمال غرب سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

العالم - سوریه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تروریست‌های جبهه النصره (تحریر الشام) مستقر در منطقه کاهش تنش در ادلب، در ۲۴ ساعت گذشته ۳ حمله انجام دادند.

"اولگ ژوراوولوف" معاون مدیر مرکز هماهنگی روسیه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در منطقه کاهش تنش در ادلب، ۳ حمله از سوی گروه تروریستی (جبهه النصره) ثبت شده است؛ از جمله آنها ۲ حمله در حلب و یک حمله در ادلب.

در این گزارش به جزئیات و خسارات این 3 حمله تروریستی اشاره ای نشده است.

منطقه کاهش تنش ادلب شامل استان ادلب و بخش‌هایی از استان‌های حلب، حماه و لاذقیه است و در این مناطق عناصر تروریستی جبهه النصره و شبه نظامیان مسلح وابسته به ترکیه حضور دارند.

براساس توافق سال ۲۰۱۷ میلادی میان ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن صلح آستانه (نام پیشین پایتخت قزاقستان که اکنون نورسلطان شده است)، چهار منطقه امن در سوریه ایجاد شد.

سه منطقه در سال ۲۰۱۸ میلادی به کنترل ارتش سوریه درآمد، اما منطقه چهارم که ادلب استانی در شمال غربی سوریه و مناطقی همچون لاذقیه، حما و حلب را در بر می گیرد هنوز در دست گروه های تروریستی قرار دارد و گفته می شود کنترل این منطقه بیشتر در اختیار گروه تروریستی جبهه النصره است.

به گزارش ایرنا، اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران روسیه و ترکیه در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که طی آن ترکیه وعده داد بدون خونریزی تروریست‌های مستقر در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند، اتفاقی که تا امروز رخ نداده است و تروریست ها در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می کنند.

پربیننده ترین خبرها