حماس: شهرک‌سازی به منزله جنگ مستقیم با فلسطین است

حماس: شهرک‌سازی به منزله جنگ مستقیم با فلسطین است
شنبه 22 مرداد 1401 - 18:02

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تأکید کرد که افزایش شهرک‌سازی صهیونیستی، به منزله جنگ مستقیم با خاک و ملت فلسطین است.

العالم - فلسطین اشغالی

حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تأکید کرد که افزایش شهرک‌سازی، تخریب منازل و اخراج شهروندان فلسطینی، یک جنایت صهیونیستی است.

خبرگزاری شهاب به نقل از قاسم گزارش داد، جنبش حماس، افزایش اشغالگری و تجاوز به خاک و ملت فلسطین را نمی‌پذیرد که آخرین نمونه آن، اعلام خبر یک شهرک صهیونیستی دیگر در استان «سلفیت» است.

وی با بیان اینکه این اقدامات، جنایات صهیونیستی و جنگ مستقیم با خاک و ملت فلسطین است، گفت که چنین اقدامی به رژیم صهیونیستی مشروعیت نخواهد داد و نخواهد توانست ماهیت فلسطینی آن را از بین ببرد.

قاسم خاطر نشان کرد، این جنایت صهیونیستها در برابر جهانیان صورت می‌گیرد و این رژیم، قوانین و گزارشهای بین‌المللی را که در رد این تجاوزات است، نادیده می‌گیرد.

وی تأکید کرد که این مسئله، مسئولیت نهادهای حقوق بشری را بریای پایان بخشیدن به اشغال اراضی و مقدسات فلسطین دوچندان می‌کند.

در همین ارتباط، یک مقام رژیم موقت صهیونیستی چندی پیش گفت که تل آویو قصد خود برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری اشغالی را به اطلاع آمریکا رسانده و گفته که چنانچه واحد مسکونی جدیدی در آن منطقه ساخته نشود کابینه ائتلافی لرزان اسرائیل سقوط خواهد کرد.

پیش از این رسانه‌ها گزارش داده بودند رژیم صهیونیستی قصد دارد طرحی را برای ساخت حدود ۴۰۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری اشغالی به تصویب برساند.

یک مقام ارشد رژیم موقت صهیونیستی گفته تل‌آویو طرح خود برای توسعه شهرک‌سازی‌ها را به اطلاع «تام نایدز» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی رسانده است. طبق این روایت، مقام های اسرائیلی به دولت «جو بایدن» گفته‌اند چنانچه هیچ واحد مسکونی جدید ساخته نشود کابینه ائتلافی لرزان اسرائیل سقوط خواهد کرد.

صدها هزار اسرائیلی در شهرک‌هایی یهودی‌نشین که رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است سکونت دارند.

سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغال‌گر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانه باختری و نوار غزه هستند که پایتخت آن بیت‌المقدس باشد. آن‌ها همچنین خواستار خروج اسرائیل از سرزمین‌های اشغال شده در سال ۱۹۶۷ هستند، اما اسرائیل از بازگشت به مرزهای پیش از جنگ شش روزه امتناع می‌کند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها