سیل مرگبار در افغانستان 20 کشته برجای گذاشت + فیلم

يکشنبه 30 مرداد 1401 - 10:40

الجزیره به نقل از مقامات طالبان گزارش داد که سیل در ولایت لوگر در جنوب پایتخت افغانستان 65 کشته و مصدوم برجای گذاشته است.

العالم - جهان اسلام

مقامات طالبان اعلام کردند که براثر جاری شدن سیل در ولایت لوگر در جنوب کابل 20 نفر کشته و 45 نفر مصدوم شدند.

الجزیره به نقل از مقامات طالبان گزارش داد که بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهرستان لوگر در جنوب کابل، 20 کشته و 45 مصدوم برجای گذاشته است.

این رسانه همچنین گفته است اداره هواشناسی افغانستان در 10 ولایت این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده و درباره احتمال وقوع سیل در این مناطق هشدار داده است.

روز گذشته نیز مسئولان محلی طالبان در میدان‌وردک اعلام کرده بودند که جاری شدن سیل به ساکنان این منطقه خسارت مالی وارد کرده است.

به گفته این مقامات، سیل در ولایت میدان‌وردک 30 خانه را تخریب کرده و خسارات مالی به ساکنان این مناطق وارد کرده است.

براساس این گزارش، راه‌های موصلاتی و پل‌های ارتباطی در دو شهرستان چک و سیدآباد این ولایت نیز تخریب شده و کمک به ساکنان این دو شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.

پیش از این نیز دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل (اوچا)نیز اعلام کرده است که طی هفته گذشته سیل ناگهانی در چندین ولایت افغانستان جان 60 نفر را گرفته است.

این نهاد گفته است که در کنار خسارت جانی، سیل اخیر افغانستان 800 خانه را در ولایت‌های کنر، لغمان، ننگرهار و پروان تخریب کرده است.

این در حالی است که «شرف الدین مسلم»، معاون وزیر مبارزه به حوادث طبیعی طالبان گفته است که «طی هفته گذشته در هفت ولایت افغانستان سیل جاری شده که زیان‌های جانی و مالی را وارد کرده است.»

وی افزود: در نتیجه سیل چندین جاده اصلی از جمله جاده کابل به غزنی و همچنین جاده بامیان و پکتیا نیز مسدود شده است.

همچنین آمارهای رسمی وزارت رسیدگی با حوادث نشان می‌دهند که در نتیجه سیل در مناطق مختلف افغانستان صدها خانه ویران شده و هزارن هکتار زمین نیز تخریب شده است.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها