سیل در جنوب افغانستان جان 14 نفر را گرفت

سیل در جنوب افغانستان جان 14 نفر را گرفت
دوشنبه 31 مرداد 1401 - 10:52

مقامات طالبان اعلام کردند که به دنبال سیل مرگبار در جنوب افغانستان 14 نفر جان باخته و خسارت مالی زیادی به ساکنان این منطقه وارد شده است.

العالم - آسیا

مقامات محلی پکتیا اعلام کردند که به دنبال بارش شدید باران و جاری شدن سیل در این ولایت 14 نفر کشته و 12 تن دیگر مصدوم شدند.

طبق این گزارش، همچنین سیل به هزار منزل مسکونی آسیب زده و 20 هکتار زمین را به صورت کامل تخریب کرده است.

مقامات محلی پکتیا همچنین اعلام کردند که 1435 راس دام هلاک و صدها کیلومتر جاده و پل نیز براثر بارش شدید باران تخریب شدند.

الجزیره نیز روز گذشته به نقل از مقامات طالبان گزارش داده بود که بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهرستان لوگر در جنوب کابل، 20 کشته و 45 مصدوم برجای گذاشته است.

این رسانه همچنین گفته است اداره هواشناسی افغانستان در 10 ولایت این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده و درباره احتمال وقوع سیل در این مناطق هشدار داده است.

شنبه هفته جاری نیز مسئولان محلی طالبان در میدان‌وردک اعلام کرده بودند که جاری شدن سیل به ساکنان این منطقه خسارت مالی وارد کرده است.

به گفته این مقامات، سیل در ولایت میدان‌وردک 30 خانه را تخریب کرده و خسارات مالی به ساکنان این مناطق وارد کرده است.

براساس این گزارش، راه‌های مواصلاتی و پل‌های ارتباطی در دو شهرستان چک و سیدآباد این ولایت نیز تخریب شده و کمک به ساکنان این دو شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.

پیش از این نیز دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل (اوچا) نیز اعلام کرده است که طی هفته گذشته سیل ناگهانی در چندین ولایت افغانستان جان 60 نفر را گرفته است.

این نهاد گفته است که در کنار خسارت جانی، سیل اخیر افغانستان 800 خانه را در ولایت‌های کنر، لغمان، ننگرهار و پروان تخریب کرده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها