پوتین فرمان افزایش نیروهای نظامی روسیه را امضاء کرد

پوتین فرمان افزایش نیروهای نظامی روسیه را امضاء کرد
پنج‌شنبه 3 شهريور 1401 - 19:25

رسانه‌های روسیه اعلام کردند با فرمان رئیس‌جمهور این کشور نزدیک به ۱۴۰ هزار نفر به نیروهای نظامی این کشور اضافه خواهد شد.

العالم_اروپا

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه امروز پنج‌شنبه فرمان اضافه‌شدن ۱۳۷ هزار نیروی نظامی دیگر به نیروهای مسلح این کشور را امضا کرده است.

به نوشته ریانووستی، سند مربوطه با امضا پوتین در وب‌سایت اطلاعات حقوقی قرار گرفته است. با اضافه‌شدن این تعداد نیروی نظامی، جمع کل نیروهای مسلح روسیه به ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر خواهد رسید.

آن‌گونه که ریانووستی نوشته، طبق فرمان قبلی، در نوامبر ۲۰۱۷، تعداد مجاز نیروهای مسلح فدراسیون روسیه ۱۹۰۲۷۵۸ واحد بوده که از این تعداد ۱۰۱۳۶۲۸ نیروی نظامی باید باشند.

اما در فرمان جدید درباره لزوم افزایش این تعداد نیروی نظامی جدید آمده است «به منظور افزایش قدرت نیروهای مسلح فدراسیون روسیه به تعداد ۲۰۳۹۷۵۸ واحد که از این تعداد ۱۱۵۰۶۲۸ نیروی نظامی هستند».

این فرمان پوتین در شرایطی صادر می‌شود که روسیه هم‌اکنون درگیر عملیات نظامی در اوکراین است. رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰) در نطقی تلویزیونی اعلام کرد که در واکنش به درخواست جمهوری‌های دونباس در شرق اوکراین، فرمان آغاز «عملیات ویژه نظامی» در اوکراین را صادر می‌کند تا از مردمی که هشت سال مورد سوءاستفاده و نسل‌کشی رژیم کی‌یِف بوده‌اند، حفاظت کند و اوکراین از وجود «نئونازی‌ها» پاکسازی شود.

مهر

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها