اعلام جزئیات توقیف و رهاسازی شناور بی سرنشین آمریکایی

اعلام جزئیات توقیف و رهاسازی شناور بی سرنشین آمریکایی
چهارشنبه 9 شهريور 1401 - 21:47

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای جزئیات توقیف و رهاسازی شناور نیروی دریایی تروریست آمریکا توسط رزمندگان غیور نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس را اعلام کرد.

العالم - ایران

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای جزئیات توقیف و رهاسازی شناور نیروی دریایی تروریست امریکا توسط رزمندگان غیور این نیرو در خلیج فارس را اعلام کرد.

متن اطلاعیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی ادعای مضحک فرمانده سازمان تروریستی سنتکام مبنی بر تلاش نیروی دریایی سپاه برای تصرف یک شناور بدون سرنشین امریکایی در خلیج فارس و اتهام فعالیت‌های بی ثبات کننده، غیرقانونی و غیر حرفه‌ای به حافظان امنیت و منافع ملی کشورمان در این منطقه راهبردی که توسط رسانه‌های وابسته به امپراتوری سلطه و صهیونیسم باز نشر داده شد؛ جهت تنویر افکار عمومی به آگاهی می‌رساند:

در روز سه‌شنبه ۸ شهریورماه یک فروند شناور بدون سرنشین آمریکایی که ارتباطات ناوبری آن قطع شده بود از سوی شناور پشتیبانی نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس به منظور جلوگیری از نا ایمن شدن مسیر تردد شناور‌های تجاری و نفتکش‌ها کنترل و یدک شد.

اقدام به موقع و هوشمندانه دریادلان نیروی دریایی سپاه در کنترل و یدک نمودن شناور مذکور، با هدف ایمن‌سازی مسیر کشتیرانی و جلوگیری از وقوع حادثه احتمالی که طی هفته‌های اخیر چند مورد از آن در منطقه رخ داده است، صورت گرفت.

پس از بررسی‌های به عمل آمده و مسلم شدن خطای آمریکایی‌ها و اطمینان از عدم هرگونه تهدید نسبت به امنیت و منافع ملی ایران اسلامی، هشدار‌های لازم به نیروی دریایی امریکا مبنی بر عدم تکرار این گونه وضعیت‌ها و رفتار‌های غیرقانونی داده شد و شناور مذکور با تصمیم فرمانده شناور پشتیبانی نیروی دریایی سپاه رها گردید.

همانگونه که بار‌ها تاکید شده است حضور نیرو‌های تروریستی ارتش ایالات متحده آمریکا در خلیج فارس، ثبات و امنیت پایدار این منطقه حساس و راهبردی را همواره به مخاطره انداخته است.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پربیننده ترین خبرها