پنتاگون: نگران افزایش تنش‌ها در سوریه نیستیم!

پنتاگون: نگران افزایش تنش‌ها در سوریه نیستیم!
پنج‌شنبه 10 شهريور 1401 - 01:30

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که واشنگتن نگران تشدید تنش‌ها در سوریه نیست و هر کاری برای حفاظت از نظامیانش در این کشور انجام می‌دهد.

العالم - آمریکا

«پاتریک رایدر» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی پیشروی نظامیان اوکراینی در منطقه خِرسون واقع در جنوب این کشور شد.

رایدر بامداد پنجشنبه طی نشست خبری در پنتاگون، گفت: «حملات پراکنده‌ای را نزدیک نیروگاه اتمی زاپروژیا شناسایی کرده‌ایم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم که ایمنی این نیروگاه را تضمین کنند».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی درباره برنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازدید از نیروگاه اتمی زاپروژیا اظهار داشت: «از همه طرف‌های درگیر می‌خواهیم که از دسترسی داشتن تیم آژانس اتمی به این نیروگاه اطمینان حاصل کنند».

سخنگوی جدید پنتاگون با اشاره به ضدحمله نظامیان اوکراین در جنوب این کشور، مدعی شد: «اطلاع داریم که اوکراینی‌ها توانستند که در منطقه خِرسون پیشروی داشته باشند. ما برای اطمینان یافتن از اینکه اوکراین سلاح کافی برای جنگ با روسیه داشته باشد، تلاش می‌کنیم».

این در حالی است که نشریه «وال‌استریت ژورنال» دو روز قبل با اشاره به تخلیه شدن ذخایر برخی از مهمات اساسی ارتش آمریکا در پی کمک به اوکراین در جنگ با روسیه، نوشت که پنتاگون هم در جایگزین کردن آنها تأخیر دارد. (جزئیات بیشتر)

رایدر درباره تبادل آشتی که طی چند روز قبل بین نظامیان آمریکایی مستقر در سوریه و گروه‌های مقاومت رخ داد، مدعی شد: «ما نگران تشدید تنش‌ها در سوریه نبوده و به انجام هر کاری برای حفاظت از نیروهایمان در منطقه متعهد هستیم».

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تنش‌های چین با تایوان و نزدیک‌شدن مسکو به پکن، گفت: «رزمایش‌های نظامی روسیه و چین را که اقداماتی بی‌ثبات‌کننده‌ای هستند، پیگیری می‌کنیم».

این رزمایش‌ها در حالی برگزار شده که روابط آمریکا با چین بر سر سفرهای پی‌درپی مقامات این کشور به تایوان و همچنین روابط کره شمالی با همسایگانش به‌دلیل اصرار برای خلع سلاح اتمی این کشور به تیرگی گرویده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها