سرلشکر سلامی: آماده پاسخ به تهدیدات در هر سطحی هستیم

سرلشکر سلامی: آماده پاسخ به تهدیدات در هر سطحی هستیم
پنج‌شنبه 10 شهريور 1401 - 12:18

فرمانده کل سپاه گفت:‌ در حوزه بردهای مخلتف پدافند از تنوع محصولات مختلف برخورداریم و کمبودی نداریم و آماده پاسخ به تهدیدات در هر سطحی هستیم.

العالم - ایران

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در بازدید از نمایشگاه پدافند هوایی و الکترونیک وزارت دفاع، در سخنانی با تقدیر و تشکر از متخصصان، دانشمندان و تلاشگران مؤمن، متعهد و جهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: طی بارها بازدید از تجهیزات و سامانه‌های تولید شده در مجموعه وزارت دفاع با توانمندی‌های دفاعی و دستاوردهای این سازمان آشنا بودم؛ اما آنچه امروز حائز اهمیت است تغییر مسیر خطیِ روند قدرت به روند غیر خطی شتاب دار است و این به معنای جهش در پیشرفت فناوری‌های دفاعی است.

وی با تشریح دستاوردهای به نمایش درآمده با موضوعات جنگ الکترونیک، پدافند هوایی، پهپادها، موشک‌های کروز، افزود: پیشرفت‌های رخ داده در عرصه دفاعی شکوهمند، اقتدارآمیز، بازدارنده و منطبق بر دو واقعیت پیشرفت‌های فناوری در سطح جهانی و نا توانمند سازی اقدامات دشمن در حوزه پدافندی است.

فرمانده کل سپاه بابیان اینکه ضروری بود در برابر توانمندی‌ها و سرعت تکنولوژی جهانی بتوانیم تجهیزات و سامانه‌های پدافندی خود را تقویت و فاصله تاریخی خود را با کشورهای پیشرفته کم کنیم، تاکید کرد: بحمدالله این اتفاق امروز رخ داده است و نیروهای مسلح در زمینه‌های مختلف دفاعی از جمله حوزه الکترونیک به عنوان فناوری پیشرفته و سطح بالا به موفقیت‌های تصمیم ساز دست یافته است.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح در حوزه تحقیقات دفاعی نیز فاصله با کشورهای صنعتی را پایان بخشیده است، تصریح کرد: این اتفاق در علوم و فناوری‌ها در یک نظام و منظومه هماهنگ روی داده است و در واقع دستاوردهای دفاعی پیشرفته که امروز می‌بینیم محصول پیشرفت در چند دانش و ترکیب هماهنگ این دانش‌ها با یکدیگر است.

وی خاطر نشان کرد: ترکیب و استفاده صحیح از فناوری‌ها نتیجه‌ی مدیریت، مهندسی و حتی معماری شکل ظاهری سامانه‌ها است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در حوزه بردهای مختلف پدافند از تنوع محصولات مختلف برخوردار هستیم، گفت: به برکت هوشمندی در این حوزه بحمدالله کمبود و خلائی نداریم و آماده پاسخ به تهدیدات در هر سطح هستیم.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه به رغم همه محدودیت‌ها، تحریم‌ها، بدعهدی‌ها و کارشکنی‌های بیگانگان امروز با تکیه بر جوانان نخبه همین مرز و بوم به توانمندی‌های مناسبی و افتخار آمیزی دست یافته ایم، گفت: این شکوه و عظمت هم در سازمان جهاد و خود کفایی نیروهای ارتش و سپاه و هم در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محقق شده است.

وی علوم و فناوری‌های بومی را «خودمولد» و منتج به رشد و پیشرفت و توسعه روز افزون توصیف و تأکید کرد: تنها قدرتی مؤثر و بازدارنده است که مبنا و منشأ بومی و ملی داشته باشد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مشاهده دستاوردهای نمایشگاه وزارت دفاع قابل تحسین و نمایانگر توانایی‌های بالای جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی است، گفت: امروز سیستم دفاعی و نظامی کشور صرفاً یک توانمندی معکوس سازی، تقلید سازی و شبیه سازی مدل‌های خارجی صرف نیست و مشاهده‌ی آرایه های متنوع نظامی و دفاعی، بیانگر اشباع نیروهای مسلح از روی آوری به بیگانگان است.

سرلشکر سلامی با اشاره به تلاش نخبگان و دانشمندان نظامی و دفاعی در خصوص دستیابی به فناوری‌های بومی، افزود: امروز روش روی آوری ها برعکس شده و برخی قدرت‌های رده نخست دنیا تمایل به خرید تجهیزات نظامی و دفاعی از جمهوری اسلامی دارند که البته این موضوع محقق شده و هم اکنون در حال استفاده و آموزش هستند.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم‌های نامشروع و ظالمانه حاصل شده است، تاکید کرد: این دستاوردها در دل جوانان این مرز و بوم تولید امید و انگیزه می‌کند و اگر امروز می‌بینیم که ایران اسلامی کانون توجه جهانیان است به دلیل قدرت این سرزمین است؛ این واقعیتی انکار ناپذیر است که در جغرافیای سیاسی جهان نام هیچ قدرت ضعیفی ثبت نمی‌شود.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها