وزیر امور خارجه پاکستان: ایران حق دارد با دنیا تعامل آزاد داشته باشد

وزیر امور خارجه پاکستان: ایران حق دارد با دنیا تعامل آزاد داشته باشد
پنج‌شنبه 10 شهريور 1401 - 19:53

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز پنجشنبه در گفتگوی تلفنی با بلاول بوتو زرداری، همتای پاکستانی خود در خصوص مهم ترین موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه دوجانبه، منطقه ای و همچنین آخرین تحولات مربوط به مذاکرات برای رفع تحریم‌ها گفتگو و تبادل نظر کرد. 

العالم - ایران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشور با ابراز تأسف از جانباختن جمعی از مردم پاکستان در فاجعه سیل اخیر در این کشور، مراتب تسلیت و همدردی خود را، ابراز داشت و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کمک های انسان دوستانه خود را به پاکستان ارسال کرده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به برگزاری بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اظهار داشت، در این نشست که پس از پنج سال وقفه برگزار گردید، توافقات خوبی انجام شد و امیدواریم این توافقات هر چه زودتر اجرایی و عملیاتی شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی ایران برای افتتاح بازارچه مرزی پیشین – مند خبر داد و تأکید کرد ما اتفاق نظر داریم که بازگشایی بازارچه های مرزی در توسعه تجاری و امنیت مرزهای مشترک دو کشور نقش به سزایی دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به تحولات افغانستان، بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر با حضور قوی اقوام افغانستانی در این کشور تأکید کرد و ابراز امیدواری نمود، نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان به زودی و با مشارکت کشورهای منطقه برگزار گردد.

امیرعبداللهیان همچنین آخرین تحولات مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ها را بیان داشت.

بلاول بوتو زرداری وزیر امور خارجه پاکستان در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از ابراز همدردی و کمک های دولت و‌ مردم ایران به مردم سیل زده پاکستان، خواهان همکاری و تداوم کمک های ایران با توجه به وسعت بالای خسارات وارده شد.

بلاول بوتو همچنین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، از آمادگی کشورش برای برگزاری کمیته های فنی میان دو کشور خبر داد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین تأکید کرد دو کشور در موضوع افغانستان موضع مشترکی دارند.

وی با اشاره به رویکرد مثبت ایران در مذاکرات وین، ابراز داشت، تلاش شما را تحسین می‌کنم و از جانب دولت پاکستان اعلام می کنم که ایران حق دارد با دنیا تعامل آزاد داشته باشد و شرکت های مختلف باید بتوانند بدون هیچ محدودیتی در ایران سرمایه گذاری کنند.

وی همچنین از وزیر امور خارجه کشورمان دعوت کرد تا جهت پیگیری روند توسعه بیش از پیش روابط بین تهران و اسلام آباد، در آینده نزدیک به این کشور سفر نماید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها