بحران انرژی اروپا؛ گاز روسیه به شرط لغو تحریم

بحران انرژی اروپا؛ گاز روسیه به شرط لغو تحریم
جمعه 11 شهريور 1401 - 15:08

«ویاچسلاو ولودین» (Vyacheslav Volodin) رئیس دوما (پارلمان) روسیه با تاکید براینکه تحریم های غرب علیه روسیه منجر به بحران انرژی برای دولت های غربی و اروپایی شده است، گفت: امنیت انرژی اروپا بدون روسیه غیرممکن است.

العال ـ اروپا

تارنمای خبرگزاری روسی «تاس» به نقل از کانال تلگرامی رئیس دومای روسیه گزارش داد، «رهبران دولت های اروپایی لازم است تا تحریم ها (علیه روسیه) را برداشته و (خط لوله) «نورد استریم ۲» را راه اندازند، در غیر این صورت آنها شرایط زندگی شهروندان خود را هر چه بیشتر پیچیده تر و (وخیم تر) می کنند.»

بنابراین گزارش رئیس دومای روسیه در این پیام افزود: لحظه (مواجه با) واقعیت برای رهبران دولت های اروپایی فرا رسیده است، دو راه برای خروج از وضعیتی که آنها برای خود ایجاد کرده اند، وجود دارد؛ نخست، حذف تحریم های نامشروع علیه ما (روسیه) و راه انداختن (خط لوله گاز) نورد استریم۲؛ دوم اینکه، همه چیز را به همان منوالی که بوده باقی گذارند که منجر به مشکلات اقتصادی و پیچیده تر شدن هرچه بیشتر وضعیت زندگی شهروندان اروپایی خواهد شد.

رئیس دومای روسیه افزود، سال گذشته دولت های اروپایی حدود ۳۴۱میلیون مترمکعب گاز خریداری کردند که از این مقدار ۵۰ درصد آن از طریق خط لوله گاز روسیه تامین شده است.

ویاچسلاو در ادامه انتقاد از تحریم های غرب علیه مسکو نوشت: تحریم های اعمال شده علیه روسیه منجر به بحران انرژی در دولت های اروپایی شده که خود مسبب آن بودند و به همین دلیل بود که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه برای رفع معضل کمبود گاز به الجزایر رفت اما توفیقی به دست نیاورد.

وی ادامه داد: حتی چنانچه تمامی خطوط انتقال گاز از آفریقا، خاورمیانه و یا تمامی کشورهای مشترک المنافع به سمت اروپا تغییر مسیر دهند، بازهم اروپا قادر نخواهد بود تا کمبود ۶۲.۸درصد ذخیره گازی را که از روسیه تامین می کرد، جبران کند.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها