دیدار مشاور ارشد وزیر خارجه با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن

دیدار مشاور ارشد وزیر خارجه با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن
يکشنبه 13 شهريور 1401 - 19:47

علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در چارچوب سلسله رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران یمن و دستیابی به صلح پایدار در این کشور، امروز(یکشنبه) با هانس گروندبرگ نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن دیدار کرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

در این دیدار دو طرف ضمن بررسی آخرین تحولات در رابطه با بحران یمن، به بحث و گفت وگو پیرامون موانع موجود و همچنین راهکارهای پیش رو در مسیر تحقق صلح پایدار در این کشور پرداختند.

علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی در این دیدار ضمن اشاره به لزوم‌ اجرای تعهدات مندرج در توافق آتش بس از سوی ائتلاف، خواستار رفع سریع موانع موجود در مسیر انتقال کمک های بشردوستانه به مردم یمن بویژه رفع محاصره اقتصادی این کشور شد.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن نیز با تشریح اقدامات صورت گرفته توسط سازمان ملل در جهت پیشبرد مذاکرات صلح در یمن، بر لزوم استمرار گفت وگوهای سیاسی با هدف اعتمادسازی بیشتر میان طرفین تاکید کرد.

هانس گروندبرگ همچنین تمدید آتش بس را بهترین گزینه موجود در جهت تحقق اهداف صلح دانسته دانست و در همین چارچوب طرفین را به انعطاف بیشتر دعوت کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها