سخنگوی دولت: آمریکا باید از زیاده‌خواهی دست بردارد و تضمین‌ها هم اطمینان‌بخش باشد

سخنگوی دولت: آمریکا باید از زیاده‌خواهی دست بردارد و تضمین‌ها هم اطمینان‌بخش باشد
سه شنبه 15 شهريور 1401 - 12:23

علی بهادری‌جهرمی با اشاره به اینکه ما میز مذاکرات را هرگز ترک نکرده و در آینده نیز ترک نخواهیم کرد گفت: طرف مقابل باید از زیاده‌خواهی دست بردارد و تضمین‌ها در مذاکرات باید اطمینان‌بخش باشد.

العالم - ایران

نشست خبری علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز (سه شنبه) با حضور نمایندگان اصحاب رسانه در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

وی ضمن تشکر از نکات و توصیه‌های امیدبخش رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای هیات دولت گفت: بعد از این دیدار دولت سعی کرد استمرار، پشتکار و حرکت خودش را داشته باشد. جلساتی نیز مسئولین کشور با رئیس جمهور در جهت تحقق منویات رهبری برگزار کردند و دبیرخانه دولت موظف شد مصوبات را پیگیری کند.

سخنگوی دولت به سفر اربعین اشاره کرد و گفت: ستاد اربعین جلساتی را با رئیس جمهور داشته و مصوباتی هم در جلسه هیات دولت در جهت سهولت این گردهمایی به تصویب رسیده است.

بهادری ادامه داد: باید بین همه بخش های دولت و مردی همکاری شکل بگیرد تا این گردهمایی با سهولت صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه ۱۰ فرودگاه بین المللی جهت پرواز به عراق آماده خدمت هستند، گفت: ۶ مرز زمین هم برای تردد زائران به عراق دیده شده است.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: توصیه میکنیم برای سفرهای زمینی مرزهای غیر از‌مرز مهران را انتخاب کنند تا بار سفر بین مرزهای مختلف توزیع شود.

بهادری تصریح کرد: وزارت راه هم جهت تمهیداتی را جهت تسهیل در تردد اندیشیده است. تلاش شد ضمن اینکه هزینه بیمه مانند سال ۹۸ باشد تصمیم گرفتیم خدمات بیمه ۸۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: ویزا با همکاری طرف عراقی حذف شد و این موضوع کمک کار شد و باعث شد جمعیت بیشتری اقدام به این سفر کنند.

سخنگوی دولت بیان داشت: تسهیلات ۵ میلیون تومانی برای سرپرست خانوار و تسهیلات ۳ میلیون تومانی برای زوار در نظر گرفته است که جهت دریافت این تسهیلات نیازی به حضور فیزیکی در بانک نیست و ضامن هم نمیخواهد.

بهادری با بیان اینکه ۳۰ آنتن در مرزها جهت ارائه خدمات اینترنتی تعبیه شده است گفت: با همکاری ایران و عراق مقرر شد در مسیر نجف تا کربلا اینترنت رایگان ارائه شود. حتی در برخی از پیام‌رسان‌های داخلی امکان تماس صوتی رایگان را فراهم کرده‌ایم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ارائه خدمات پزشکی رایگان برای زائران فراهم شده است گفت: سامانه ای هم توسط وزارت ارتباطات راه اندازی شده است که تمامی خدمات ارائه شده در آن قابل مشاهده است.

بهادری درباره نحوه عملکرد درگاه خدمات الکترونیک و پیوستن دستگاه های اجرایی کشور به این درگاه گفت: بیش از ۳۰ دستگاه در این درگاه اقدام به ثبت نام کرده اند و ان‌شاءالله دولت و مجلس به دنبال این هستند تا دستگاه های بیشتری به این درگاه ملحق شوند.

سخنگوی دولت در مورد پاسخ ایران و روند مذاکرات گفت: گفتگوهای برجامی ادامه دارد و ما از ابتدا ۴ موضوع تضمین ها، راستی آزمایی های عملی، رفع تحریم‌ها به صورت پایدار و ادعاهای سیاسی آژانس در مورد پادمان پیگیری کردیم.

وی با اشاره به اینکه ما گفتگوها را هرگز ترک نکرده و در آینده نیز ترک نخواهیم کرد گفت: طرف مقابل باید از زیاده خواهی دست بردارد و تضمین ها در مذاکرات باید اطمینان بخش باشد.

بهادری درباره موضوع بحران آب در کشور توضیح داد: بحران خشکسالی جهانی است و باید مدیریت آب موجود پیش از این صورت می‌گرفت؛ اقداماتی که صورت گرفته است که کافی نبوده است. وزارت نیرو 300 نقطه را شناسایی کرد و برنامه هایی برای جلوگیری از بحران آبی برای این نقاط ارائه کرد.

سخنگوی دولت افزود: وزیر نیرو طرح های میانبری را مثل طرح آبرسانی غدیر اجرایی کرد و به صورت ضرب‌العجلی بحران آب را به نحوی مدیریت کرد.

بهادری در مورد قیمت بلیت های زمینی و هوایی برای سفر اربعین توضیح داد: متاسفانه در ایام شلوغی و بعد از اینکه وزارت راه نرخ مصوبی را تعیین کرد، معمولا شاهد تخلفات شرکت های مسافربری هستیم.

وی افزود: ظرفیت ناوگان کشور ما در حوزه هوایی با تقاضا تناسب ندارد و باید از مسیرهای جایگزین این مشکل حل شود.

بهادری در مورد مصوبات سفرهای استانی گفت: در دور اول سفرهای استانی اولویت با تکمیل طرح های نیمه تمام بود. دولت در این دور کلنگ زنی جدید جز مسکن نداشت. در دور اول سفرهای استانی ۹۱۰ توافق با دستگاه های های اجرایی منعقد شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: از ۵۰۳۰ طرح دولت در سفرهای استانی ۱۹۱ طرح نهایی، ۴۵۷۸ طرح در حال اجرا و ۲۵۲ طرح هم در دست پیگیری عملیات اجرایی است.

در حال تکمیل است ....

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها