ارتقاء همه جانبه روابط تهران - تاشکند؛ موضوع تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و ازبکستان

ارتقاء همه جانبه روابط تهران - تاشکند؛ موضوع تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و ازبکستان
جمعه 18 شهريور 1401 - 14:15

در گفت وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با ولادیمیر نوروف وزیر خارجه ازبکستان در خصوص مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفتگو و تبادل نظر بعمل آمد.

العالم_ایران

به گزارش العالم، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام آیت الله رئیسی، رئیس جمهور کشورمان به آقای شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان، برای برگزاری موفق اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای که قرار است به زودی در شهر تاريخی سمرقند برگزار گردد، آرزوی موفقیت کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به برنامه حضور آیت الله رئیسی در این اجلاس، سفر رئیس جمهور کشورمان به ازبکستان را نقطه عطفی در مناسبات دوجانبه ایران و ازبکستان دانست.

ولادیمیر نوروف، وزیر امور خارجه ازبکستان نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سمرقند، از حضور چهارده نفر از سران کشورهای مختلف در این اجلاس خبر داد و یکی از مهم ترین موضوعات در دستور کار نشست سمرقند را تمركز بر اهميت و ظرفيت جمهوری اسلامي ايران بعنوان عضو جديد سازمان همكاري شانگهای خواند.

وزیر امور خارجه ازبکستان همچنین با ارائه گزارشی از تمهیدات انجام شده برای سفر دوجانبه رئیس جمهور کشورمان به ازبکستان، برنامه امضای تعدادی سند دوجانبه در این سفر را، زمینه ساز ارتقای بیش از پیش مناسبات دو کشور دانست.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان بر تداوم رایزنی و تبادل نظر در خصوص موضوعات مورد اهتمام مشترک تاکید کردند.

امیرعبداللهیان آمادگی وزارت امور خارجه کشورمان جهت کمک به برگزاری موفق اجلاس سران سازمان شانگهای در سمرقند را اعلام داشت.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها