وزیر دفاع: دستیابی به فناوری‌های پیشرفته موجب اقتدار مقابل دشمنان است

وزیر دفاع: دستیابی به فناوری‌های پیشرفته موجب اقتدار مقابل دشمنان است
شنبه 19 شهريور 1401 - 13:02

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دستیابی وزارت دفاع به علوم نوظهور و فناوری‌های پیشرفته موجب ایجاد اقتدار مقابل دشمنان است.

العالم_ایران

سرتیپ محمدرضا آشتیانی در نشست راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور روسای سازمان‌های حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی، معاونین و مدیران عامل این وزارتخانه افزود:‌ کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی توسط این وزارتخانه برای چندمین بار متوالی نشان از همت بلند، حرکت و توسعه دائمی آن دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش دست اندرکاران و نخبگان دفاعی روز به روز در مسیر اعتلای آرمان‌های انقلاب، عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی و مأیوس کردن دشمنان گام برداریم.

وزیر دفاع با تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی، انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام راحل را امتداد قیام عاشورا و محصول ایثار حجت حق بر روی زمین عنوان کرد و گفت: امام راحل فرمودند «اگر قیام سید الشهدا(ع) نبود این انقلاب هم نبود».

وی ادامه داد: حضرت ابا عبدالحسین(ع) حجت خداوند تبارک و تعالی برای همه نسل‌ها و در همه اعصار جاویدان خواهد ماند و انقلاب اسلامی نیز متصل به قیام امام حسین(ع) و حرکت آن به تاسی از اهداف قیام کربلا است.

سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین(ع)، احیای دین، امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با استکبار، ظلم و جور و نظام سلطه بوده است، افزود: این نهضت یک ذخیره راهبردی برای همه مبارزان و عدالت خواهان و آزاد اندیشان عالم است و جمهوری اسلامی هرچه دارد از قیام عاشورا دارد و ما با پیروی از قیام سرخ عاشورائیان، به عزت و اقتدار رسیدیم و همه افتخارات را متعلق به آن می‌دانیم.

وی ادامه داد: در مواجهه با واقعه عاشورا با دو نوع برخورد «احساسی و تعقلی» مواجه هستیم که هر دوی این برخوردها پسندیده است و عنایات خداوند به هر دو تعلق خواهد گرفت اما آنچه پایدارتر و بر طینت انسان تاثیر می‌گذارد و اثرات بلندمدت و عمیق دارد مواجهه فکری و اندیشه‌ای در این واقعه عظیم و بسیار مهم هستی است و خداوند با این ایثار و از خودگذشتگی‌ها، شهادت‌ها و اسارت‌ها، حجت را بر همگان به اتمام رسانده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توفیقات این وزارتخانه را متاثر از تبعیت از عاشورا و عشق به امام حسین (علیه السلام) دانست و خاطرنشان کرد: متخصصان صنعت دفاعی با الگوگیری از نهضت حسینی در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند و با تحریم‌ها، فشارها و کمبودها مقابله کرده‌اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها