روند رو به افزایش جرایم خشونت آمیز در آمریکا؛ دزدی و ضرب و شتم در صدر

روند رو به افزایش جرایم خشونت آمیز در آمریکا؛ دزدی و ضرب و شتم در صدر
شنبه 19 شهريور 1401 - 23:01

جامعه آمریکا گرفتار جرایم خشونت آمیز بسیاری است که بر اساس انتشار داده های یک تحقیق انجام شده در سال جاری میلادی (۲۰۲۲) روند این جرایم همچنان رو به افزایش است و دزدی و ضرب و شتم در صدر قرار دارند.

العالم - آمریکا

انتشار نتایج بررسی های سازمان‌ها و نهادهای مجری قانونی در میانه سال جاری میلادی ۲۰۲۲ حاکی از آن است که با وجود کاهش موارد قتل در برخی شهرهای بزرگ آمریکا، جرایم خشونت آمیز همچنان در حال افزایش است.

بر پایه این بررسی که نتایج آن توسط یکی از رسانه های آمریکایی منتشر شده است، میزان جرائم و جنایت های خشونت آمیز هنوز به سطح قبل از کرونا بازنگشته و اگرچه به نظر می رسد آمار قتل و تجاوز جنسی در برخی از شهرها در حال کاهش باشد اما این امر شامل همه شهرها نمی شود و حتی در برخی شهرها روند این جنایت ها افزایشی بوده است.

بر اساس نتایج این بررسی، در مجموع جرایم خشونت آمیز در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۲ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴.۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

علاوه بر این، آمار دزدی حدود ۱۲ درصد و آمار مورد ضرب و شتم شدید ۳ درصد افزایش یافته اما قتل ۲.۴ درصد، و تجاوز جنسی ۵ درصد کاهش یافته است که امید می رود برخی از جرم و جنایت های بسیار خشونت آمیز نسبت به سال ۲۰۲۰ کاهش یابند.

اما همه شهرها کاهش قتل را تجربه نمی کنند چرا که در مقایسه با اعداد نیمه سال ۲۰۱۹، برخی از شهرها شاهد افزایش ۵۰ درصد موارد قتل و افزایش ۳۶ درصدی موارد ضرب و شتم شدید بودند.

آتالانتا ۲۰ درصد و نیواورلئان ۴۰ درصد و نیز بالتیمور، دالاس، فینیکس و دنور از جمله شهرهایی هستند که شاهد افزایش آمار قتل بوده اند اما شهرهای آلبوکرکی، هیوستون، دیترویت و میامی این آمار کاهش یافته است.

به گفته مقامات آمریکایی، مسائل اجتماعی-اقتصادی مرتبط با همه گیری کرونا در افزایش حملات خیابانی بی تاثیر نبوده اند.

اما از سوی دیگر در شهرهایی که تلاش شدیدی برای مقابله با بی خانمانی، اعتیاد و سلامت روان انجام می شود، ممکن است باعث کاهش برخی از جرم و جنایت ها به جز قتل بشود.

افزایش آمار جرم و جنایت می تواند موجب نجات جمهوری خواهان پیش از انتخابات میان دوره کنگره باشد چرا که این حزب همیشه در این موضوع از حزب دموکرات پیشی می گیرد.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها