شاباک اسرائیل: عملیات تیراندازی علیه صهیونیست‌ها 30 درصد افزایش پیدا کرده است

شاباک اسرائیل: عملیات تیراندازی علیه صهیونیست‌ها 30 درصد افزایش پیدا کرده است
يکشنبه 20 شهريور 1401 - 22:30

رئیس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم موقت صهیونیستی (شاباک) گفت که این رژیم، امسال با بیش از 130 عملیات تیراندازی مواجه بوده است که از افزایش 30 درصدی حکایت دارد.

العالم_فلسطین اشغالی

«رونن بار» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم موقت صهیونیستی (شاباک) شامگاه امروز یکشنبه گفت که این رژیم در راستای تغییر سیاست در قبال نوار غزه تلاش خواهد کرد.

خبرگزاری فلسطینی «سوا» به نقل از بار گزارش داد که احتمال دارد در پاسخ به اقدامات تحریک‌آمیز نیروهای فلسطینی، رژیم صهیونیستی، عملیات نظامی انجام دهد.

وی ادامه داد: در مقایسه با سال گذشته، عملیات تیراندازی، ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. تشکیلات خودگردان فلسطین هم برای جلوگیری از این عملیاتها، اقدامات کافی انجام نمی‌دهد.

رئیس شاباک تصریح کرد: ما امسال، با بیش از ۱۳۰ عملیات تیراندازی مواجه بودیم، در مقایسه با ۹۸ مورد تیراندازی در سال ۲۰۲۱ و ۱۹ مورد در سال ۲۰۲۰.

بار با این ادعا که در سال جاری ۳۱۲ حمله بزرگ را خنثی کرده است، گفت که نظامیان صهیونیست بیش از ۲۰۰۰ نفر را دستگیر کرده است.

وی در پایان نیز مدعی شد: ایران فقط یک مشکل هسته‌ای نیست، بلکه مشکل اصلی در خاورمیانه است. نمی‌توانیم تصور کنیم که اگر توافق هسته‌ای امضا شود، میزان نفوذ آن در آینده چه میزان خواهد بود.

این در حالی است که نگرانیهای رژیم موقت صهیونیستی درباره احتمال انفجار اوضاع در کرانه باختری و شکل‌گیری انتفاضه جدید، در اظهارات مسئولان و گزارشهای رسانه‌ای این رژیم مشهود است.

مسئولان اسرائیلی و حتی آمریکایی، اتفاق نظر دارند که کرانه باختری، خطر و چالش بزرگی برای رژیم صهیونیستی است؛ به ویژه اینکه عملیاتهای فلسطینی علیه صهیونیستها افزایش پیدا کرده است.

به گزارش فارس، «باربرا لیف» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک هم اخیرا وارد خاورمیانه شد تا با مسئولان اسرائیلی، دیدارهایی را برگزار کند. در این دیدارها، احتمال متشنج شدن وضعیت امنیتی کرانه باختری بررسی شد. یک منبع اسرائیلی که در جریان جزئیات این نشستها قرار داشت، می‌گوید: «آمریکاییها، بسیار نگران هستند... آنان یقین دارند که اگر این تحرکات ادامه یابد، وضعیت امنیتی متشنج خواهد شد» .

پربیننده ترین خبرها