نظامیان عراقی در خدمت زائران اربعین امام حسین+ عکس

نظامیان عراقی در خدمت زائران اربعین امام حسین+ عکس
يکشنبه 20 شهريور 1401 - 22:49

در پی افزایش تعداد زائران اربعین امام حسین (ع)، نظامیان عراقی نیز تمام تلاش خود را برای حفظ نظم و امنیت زائران به کار گرفته‌اند.

العالم_عراق

در کمتر از یک هفته مانده به اربعین امام حسین علیه‌السلام، سیل خروشان زائران از سرتاسر جهان رهسپار عراق شده تا خود را به شهر کربلا برسانند.

نظامیان ارتش عراق طی روزهای اخیر با حضور گسترده در مسیر زائران تمام تلاش خود را برای حفظ نظم و امنیت زائران به کار گرفته‌اند.

پیش از این ارتش عراق و الحشد الشعبی از بسیج تمام امکانات خود برای حفظ امنیت زائران خبر داده بودند.

از سوی دیگر «علی شبر» سخنگوی آستان مقدس امام حسین علیه السلام، امروز (یکشنبه، ۱۱ سپتامبر)، پیش‌بینی کرد که مراسم اربعین امسال، بزرگترین مراسم در طول تاریخ عراق باشد.

وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت که اوج مراسم اربعین از امروز آغاز شده به طوری که شمار زیادی از زائران به همراه خیل عظیمی از زائران با پای پیاده و شمار زیادی از زائران کشورهای دیگر وارد [کربلاء] شده‌اند.

به گزارش فارس، پنجشنبه پیش، «احمد وحیدی» وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران با هیأت همراه وارد عراق شد و با شماری از مقامات سیاسی و ارشد این کشور از جمله شخص «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از دفتر الکاظمی گزارش داد، در این دیدار، روابط دوجانبه بین دو کشور همسایه، راه‌های تقویت همکاری دوجانبه و حمایت از هماهنگی مشترک در زمینه‌هایی بررسی شد که به سود ملتهای ایران و عراق است.

در این نشست همچنین تلاشهای الکاظمی برای مهار بحران سیاسی کنونی عراق از طریق ابتکار عمل «گفت‌وگوی ملی» بررسی شد تا راهکارهایی پیدا شود که ثبات و امنیت عراق را تضمین کند.

در این دیدار تلاشهای طرف عراقی در زمینه تسهیل ورود زائران ایرانی اربعین، سازماندهی، اقامت و حمایت از آنها بررسی شد.

پربیننده ترین خبرها