تکرار ادعاهای ضد ایرانی گانتز در دیدار با گوترش

تکرار ادعاهای ضد ایرانی گانتز در دیدار با گوترش
سه شنبه 22 شهريور 1401 - 04:18

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با دبیرکل سازمان ملل، گفت هر توافق هسته‌ای با ایران باید شامل نابودی تمام سانتریفیوژها باشد تا بعداً مورد استفاده قرار نگیرند.

العالم-فلسطین اشغالی

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم موقت صهیونیستی شامگاه دوشنبه با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در نیویورک دیدار کرد.

گانتز با اعلام این خبر گفت: «با دبیرکل سازمان ملل درباره ضرورت تشکیل جبهه بین‌المللی در برابر چالش‌ها مخصوصا تهدید ایران گفتگو کردم».

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، وی با تکرار ادعاهای نخ‌نما شده و بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، در این دیدار اظهار داشت: «هرگونه توافق هسته‌ای با ایران باید شامل نابودی تمام سانتریفیوژهای این کشور باشد تا بعداً مورد استفاده قرار نگیرند».

وزیر جنگ رژیم کودک‌کُش صهیونیستی با عجز و لابه درباره اینکه ایران «تولید سانتریفیوژها را افزایش داد و آنها را به تأسیسات مستحکم زیرزمینی منتقل کرد»، افزود: «اگر توافقی با ایران امضا شود، باید مطمئن شویم که سلاح اتمی نداشته باشد».

روز دوشنبه نیز «یائیر لاپید» نخست‌وزیر این رژیم که به برلین سفر کرده بود، در نشست خبری مشترک با «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان گفته بود: «ما باید به طور جمعی برای مقابله با تهدید ایران و پایان دادن به مذاکرات توافق هسته‌ای کار کنیم. بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران اشتباه بزرگی خواهد بود».

فارس

پربیننده ترین خبرها