کاخ سفید: به حفظ توانایی تایوان برای دفاع از خود پایبندیم

کاخ سفید: به حفظ توانایی تایوان برای دفاع از خود پایبندیم
چهارشنبه 23 شهريور 1401 - 04:51

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت آمریکا درباره تعهد خود به حفظ توانایی تایوان برای دفاع از خود، مصمم و جدی است.

العالم-آمریکا

علی‌رغم هشدارهای چین به آمریکا درباره دخالت در امور تایوان و برانگیختن حس جدایی‌طلبانه در این جزیره، واشنگتن بازهم از دفاع از تایپه دم می‌زند.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه گفت آمریکا درباره تعهد خود به حفظ توانایی تایوان برای دفاع از خود، مصمم و جدی است.

کربی در پاسخ به سوالی درباره نگرانی‌های دولت آمریکا نسبت به طرح کنگره این کشور موسوم به قانون امنیتی تایوان، گفت که کاخ سفید با قانونگذاران در این‌باره ارتباط دارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی طی نشست خبری در کاخ سفید، توضیح داد: «ما مشتاق همکاری با کنگره روی طرح پیشنهادی، همزمان با پیشرفت آن در فرایند قانونگذاری، هستیم».

این در حالی است که رویترز پیش از این اظهارات گزارش داده بود آمریکا در حال بررسی گزینه‌هایی برای تهیه یک بسته تحریمی علیه چین بوده و قصد دارد این تحریم‌ها را برای جلوگیری از حمله به تایوان اعمال کند.

چندی قبل نیز «جِیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با ادعای اینکه تهدید حمله چین به تایوان واقعی است، گفت برای اعلام تایوان به‌عنوان متحد اصلی غیر ناتو، با کنگره صحبت می‌کند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها