امیرعبداللهیان: توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است

امیرعبداللهیان: توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است
چهارشنبه 23 شهريور 1401 - 07:29

وزیر امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای نیجریه‌ای خود با تاکید بر اراده ایران برای رسیدن به یک توافق قوی و پایدار، تصریح کرد: توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است.

العالم _ ایران / سیاسی

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با جفری اونیاما همتای نیجریه‌ای خود درخصوص آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه ایران و نیجریه و نیز تحولات بین المللی به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان نیم قرن سابقه تاریخی مناسبات دو کشور را سرمایه‌ای بزرگ و محکم برای توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و نیجریه بر مبنای منافع مشترک دانست.

امیرعبداللهیان برگزاری ششمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور را موفق ارزیابی کرده و اجرایی شدن اسناد به امضا رسیده در این نشست را مهم قلمداد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برای لغو تحریم‌ها، بر پایبندی کشورمان به تداوم گفت وگوها با طرف‌های مقابل و اراده کشورمان برای رسیدن به یک توافق قوی و پایدار تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه آژانس وظیفه خود را در قالب فنی و به دور از سیاسی کاری دنبال کند تصریح کرد، توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است.

وی در پایان از همتای نیجریه‌ای خود برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.

وزیر امور خارجه نیجریه نیز با ثمربخش خواندن سفر اخیر هیات نیجریه‌ای به تهران، سابقه روابط دوستی میان دو کشور و همبستگی دو ملت در چالش‌های مختلف را زمینه مناسبی برای توسعه روابط در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی خواند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه سفر آتی وزیر امور خارجه کشورمان به آفریقا شامل نیجریه هم بشود، سلام گرم رئیس جمهور نیجریه به رئیس جمهور ایران را ابلاغ کرد.

وزیر خارجه نیجریه بر حسن نیت ایران در جریان مذاکرات رفع تحریم‌ها تاکید کرده و با اشاره به خروج آمریکا از برجام، نسبت به بازگشت این کشور به توافق و حل و فصل موضوعات ابراز امیدواری کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها