دفتر نخست وزیری پاکستان: شهباز شریف و آیت‌الله رئیسی دیدار می‌کنند

دفتر نخست وزیری پاکستان: شهباز شریف و آیت‌الله رئیسی دیدار می‌کنند
پنج‌شنبه 24 شهريور 1401 - 11:14

دفتر نخست وزیری پاکستان با اعلام عزیمت هیات نخست وزیر این کشور به ازبکستان برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای گفت: «شهباز شریف» و آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در سمرقند دیدار می‌کنند.

العالم - آسیا

محمد شهباز شریف در راس یک هیات بلندپایه سیاسی-اقتصادی ساعاتی قبل عازم ازبکستان شد.

نخست وزیر پاکستان پیش از عزیمت طی پیامی گفت: آشفتگی اقتصادی جهان نیاز به همکاری میان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای را افزایش داده است.

وی افزود: پاکستان بر تعهد خود به "روح شانگهای" تاکید می کند. احترام و اعتماد متقابل می تواند بستر توسعه و شکوفایی مشترک باشد. سازمان همکاری شانگهای پتانسیل زیادی برای ترسیم راهی رو به جلو در زمان تحولات عمیقا نگران کننده در زمینه های ژئوپلیتیک و ژئواکونومیک دارد.

در همین حال دفتر نخست وزیری پاکستان با اشاره به برنامه‌های نخست وزیر این کشور برای انجام دیدارهای دوجانبه در سمرقند، گفت: شهباز شریف قرار است با آیت‌الله دکتر رئیسی، رئیس جمهوری ایران در حاشیه اجلاس سران شانگهای دیدار کند.

سازمان همکاری شانگهای در ۱۵ ژوئن ۲۰۰۱ (۲۵ خرداد ۱۳۸۰) در شانگهای توسط قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شد و هند، قزاقستان، چین، قرقیزستان، پاکستان، فدراسیون روسیه، تاجیکستان و ازبکستان هشت کشور این سازمان اقتصادی منطقه ای شانگهای هستند.

ایرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها