حمله ارتش سوریه به مواضع تروریست‌های النصره

حمله ارتش سوریه به مواضع تروریست‌های النصره
سه شنبه 29 شهريور 1401 - 09:30

ارتش سوریه مواضع عناصر گروه تروریستی النصره در منطقه "کاهش تنش" در شمال غربی این کشور را در هم کوبید.

العالم - سوریه

روزنامه سوری "الوطن" امروز (سه شنبه) گزارش داد: ارتش سوریه در پاسخ شدید به دو حمله گروه تروریستی النصره (تحریر الشام) به ادلب و سه حمله این گروه به لاذقیه در منطقه کاهش تنش در شمال غربی سوریه، مواضع تروریست ها در دشت الغاب در شمال غربی و ریف جنوبی ادلب را در هم کوبید.

یک منبع میدانی سوری در این باره به الوطن گفت: یگان های ارتش در ریف استان حماه، با توپخانه سنگین مواضع النصره و گروهک های هم پیمان با آن را در اطراف روستای الحلوبه و محور المشاریع در دشت شمال غربی الغاب را هدف قرار دادند و همزمان واحدهای نظامی در ریف جنوبی استان ادلب نیز نقاط تمرکز تروریست ها در نواحی سفوهن، الفطیره، بینین و الباره در منطقه جبل الزاویه در ریف جنوبی ادلب را گلوله باران کردند.

این منبع افزود: این حملات ارتش در پاسخ به حمله عناصر مسلح موسوم به اتاق عملیات "الفتح المبین" تحت سرکردگی گروه تروریستی النصره به مراکز ارتش سوریه در ریف جنوبی ادلب صورت گرفت.

برپایه این گزارش، منابع رسانه ای مخالفان سوری گفتند که تبادل آتش با استفاده از تیربارهای سنگین در محور المشاریع در دشت الغاب در شمال غربی استان حماه و محور کبانی در کوه الاکراد در ریف شمالی استان لاذقیه بین گروهک های تروریستی زیر مجموعه به اصطلاح اتاق عملیات "الفتح المبین" و نیروهای ارتش سوریه روی داد.

منطقه کاهش تنش ادلب شامل استان ادلب و بخش‌هایی از استان‌های حلب، حماه و لاذقیه است و در این مناطق عناصر تروریستی جبهه النصره و شبه نظامیان مسلح وابسته به ترکیه حضور دارند.

براساس توافق سال ۲۰۱۷ میلادی میان ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن صلح آستانه چهار منطقه امن در سوریه ایجاد شد.

سه منطقه در سال ۲۰۱۸ میلادی به کنترل ارتش سوریه درآمد، اما منطقه چهارم که ادلب استانی در شمال غربی سوریه و بخش هایی از استان های لاذقیه، حما و حلب را در بر می گیرد هنوز در دست گروه های تروریستی قرار دارد و گفته می شود که کنترل این منطقه بیشتر در اختیار گروه تروریستی تحریر الشام (جبهه النصره) است.

اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران روسیه و ترکیه در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که طی آن ترکیه وعده داد بدون خونریزی تروریست‌های مستقر در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند، اتفاقی که تا امروز رخ نداده است و تروریست ها در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می کنند.

نایب رییس مرکز آشتی روسیه در سوریه بامداد دوشنبه اعلام کرد که نیروی هوایی روسیه مرکز تجمع گروهک جبهه النصره در استان ادلب را هدف قرار دادند که که در جریان آن ۴۵ تروریست کشته شدند.

پربیننده ترین خبرها