مکرون: باید به اوکراین در محافظت از قلمرواش کمک کنیم

مکرون: باید به اوکراین در محافظت از قلمرواش کمک کنیم
پنج‌شنبه 31 شهريور 1401 - 13:54

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه جنگ در اوکراین فقط حول یک میز پایان خواهد یافت، تاکید کرد: ما باید خط خود را در برابر "باج‌خواهی" ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حفظ کنیم و به اوکراین کمک کنیم تا از قلمرو خود محافظت کند.

العالم - اروپا

امانوئل مکرون روز پنجشنبه در پاسخ به سوال شبکه تلویزیونی BFMTV در مسیر بازگشت هواپیمای ریاست جمهوری از نیویورک، موضع خود مبنی بر کاهش تنش بین کی‌یف و مسکو را از طریق گفت‌وگو، تکرار کرد.

وی خواستار بازگشت طرف‌های درگیر به میز گفت‌‍وگو شد.

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه روسیه از نظر دیپلماتیک خود را منزوی می‌کند، تصریح کرد: آتش‌بس نباید در هر شرایطی انجام شود و ما باید به طور جمعی خود را در موقعیتی قرار دهیم که بتوانیم گفت‌وگوی جمعی را برای صلح ایجاد کنیم.

مکرون تاکید کرد: ما با روسیه در جنگ نیستیم. وظیفه ما این است که خط خود را حفظ کنیم؛ یعنی به اوکراین کمک کنیم تا از قلمرواش محافظت کند.

رئیس جمهور فرانسه در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به چالش پیش روی اروپا برای تامین انرژی، اظهار داشت: اگر همه نقش خود را ایفا کنند، می توانیم زمستان را پشت سر بگذاریم.

مکرون ادامه داد: رویکرد فرانسه در این زمستان همچنان "متانت است، نه جیره‌بندی". اگر همه نقش خود را ایفا کنند، می توانیم زمستان را پشت سر بگذاریم.

رئیس جمهور فرانسه با تاکید بر اقدام‌های انجام شده با کشورهای اروپایی در این حوزه، مدعی شد که در هفته‌های آینده قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

ایرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها