شب آرام تهرانی‌‌ها؛ بی‌اعتنایی به فراخوان رسانه‌های ضدایرانی برای اغتشاش

شب آرام تهرانی‌‌ها؛ بی‌اعتنایی به فراخوان رسانه‌های ضدایرانی برای اغتشاش
شنبه 2 مهر 1401 - 22:22

علی‌رغم درخواست رسانه‌های ضد ایرانی و گروهک تروریستی کومله برای استمرار تجمعات مردمی، تهرانی‌ها امشب شب آرامی را سپری کردند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

در پی‌ناآرامی‌ها اخیر در تهران که از دو، سه‌ گذشته رو به آرامی رفته است، امشب تهرانی‌ها شب آرامی را سپری کردند به‌طوری که می‌توان گفت امشب، آرام‌ترین شب بعد از آغاز اغتشاشات بود.

امشب در حالی تهران آرام بود که برخی رسانه‌های معاند و تجزیه‌طلب و همچنین رسانه سلطنتی انگلیس و رسانه بن‌سلمان از مردم خواسته بودند در سراسر شهر تهران تجمع اعتراض آمیز برگزار کنند؛ در عین حال، روز گذشته پدر خانم مهسا امینی نیز با هرگونه تجمع به نام دختر ایشان مخالفت کرده و گفته بود که این رفتارها را از سر دلسوزی نمی‌داند؛ وزیر کشور نیز با اعلام توقیف محموله سلاح‌های گرم در مرزهای کشور از احتمال تشدید کشته‌سازی در میانه‌ تجمعات و به‌خطر افتادن جان مردم ابراز نگرانی‌کرده بود.

تسنیم گزارش هایی از مناطق، غرب، شرق، شمال و جنوب تهران ارایه داده و طی حضور میدانی خاطرنشان کرده در برخی مناطق عده‌ای معدود قصد آشوب و اغتشاش را داشتند که با هوشیاری پلیس مجبور به فرار شدند؛ از جمله در خیابان ستارخان، جمعی که تعداد آنها از 30 نفر تجاوز نمی‌کرد، به صورت پراکنده و با گروه‌های 5 نفری از مردم و رهگذران می‌خواستند که برای شکل دادن تجمع به آنها بپوندند که با بی‌اعتنای مردم مواجه شدند. البته همین تعداد برای دقایقی شعارهای ساختارشکن سردادند که نیروهای یگان امداد برای متفرق کردن آنها وارد عمل شد.

خیابان ولیعصر کاملاً عادی بود؛ تنها در میدان ولیعصر حدود 30 نفری ایستاده بودند که یک مامور ارشد یگان ویژه از طریق بلندگوی دستی با آنها صحبت کرد و گفت، برخی به دنبال سواستفاده از شرایط بوده و ممکن است در شلوغی‌ها جان شما را به خطر بیاندازند؛ ما برای تامین امنیت مردم که شما هم جزئی از آنها هستید اینجا هستیم، پس بهتر است با پلیس همکاری و اینجا ترک کنید"؛ طبق گزارش خبرنگار تسنیم، بعد از اظهارات پلیس یگان ویژه این افراد نیز میدان ولی‌عصر را ترک کردند.

در دیگر خیابان‌های تهران همه چیز عادی گزارش شده است که این مهم نشان‌دهنده آرام‌تر شدن فضا و شکست جریان آشوب‌گر و اغتشاشگر برای ناامن کردن کشور است؛ یک مقام امنیتی در تهران گفته است که علاوه بر توجه مردم و معترضین به هشدارهای پلیس و مقامات امنیتی، می‌توان گفت که جداشدن خط معترضین از آشوب‌گران، بازداشت برخی لیدرهای آشوب‌گران و شناسایی عناصر فعال و همچنین علنی شدن حمایت اسرائیل و گروهک تروریستی کومله از مهم‌ترین دلایل اصلی عادی شدن تهران و بسیاری دیگر از شهرهای کشور است.

سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و برخی دیگر از دستگاه‌های امنیتی از روز گذشته در بیانیه‌ها و اظهارات رسمی از هوشیاری و هوشمندی مردم و معترضین به حوادث اخیر در قبال توطئه‌های بیگانگان تقدیر کرده بودند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها