ادعای تاجیکستان: افغانستان درحال تبدیل شدن به مکان امن تروریست‌هاست

ادعای تاجیکستان: افغانستان درحال تبدیل شدن به مکان امن تروریست‌هاست
دوشنبه 4 مهر 1401 - 15:09

وزیر امورخارجه تاجیکستان که کشورش همسایه شمالی افغانستان است، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی موجود در این کشور همسایه، ادعا کرد افغانستان درحال تبدیل شدن به مکان امن تروریست‌هاست.

العالم ـ آسیا

بنابر گزارش خبرگزاری جمهور، سراج الدین مهرالدین وزیر امورخارجه تاجیکستان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت" افغانستان به سرعت به پناهگاه تروریست ها و محل گسترش افکار بنیادگرایانه طالبان در منطقه مبدل می‌شود".

وی خاطرنشان کرد:" ما شاهد کار سیستماتیکی هستیم که براساس آن همه شهروندان کشورهای آسیایی مرکزی و جنگ‌جویان خارجی به شمال افغانستان انتقال داده می‌شوند و هدف آن ایجاد بستر تازه تنش‌ها در نزدیکی مرزهای ماست."

پیش از این شهباز شریف نخست وزیر پاکستان نیز در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود افغانستان به مکان امن تروریست ها تبدل شده است.

به گزارش ایرنا، مقامات حکومت طالبان در افغانستان ادعای‌های مطرح شده مبنی بر تبدیل شدن این کشور به مکان امن تروریست ها را رد و اعلام کرده اند به هیچ گروه خارجی اجازه فعالیت نظامی در افغانستان داده نمی‌شود.

مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان نیز خاطرنشان کرد برخی حلقه های اطلاعاتی تلاش می کنند افغانستان را منزوی کرده و این کشور را به عنوان پناهگاه امن تروریست ها به جهان معرفی کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها