در مراسم امضای اسناد الحاق مناطق جدید به روسیه...

پوتین: پیوستن سرزمین های چهارگانه به روسیه، پشتوانه تاریخی دارد

پوتین: پیوستن سرزمین های چهارگانه به روسیه، پشتوانه تاریخی دارد
جمعه 8 مهر 1401 - 17:17

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز جمعه خواست شهروندان چهار منطقه در جنوب اوکراین را که قرار است به روسیه بپیوندند، دارای پشتوانه تاریخی دانست.

العالم - اروپا

به گزارش رسانه های خبری؛ ولادیمیر پوتین در جریان مراسم به رسمیت شناختن استقلال منطقه های زاپوریژیا و خرسون از اوکراین، گفت که این چهار منطقه در پی تصمیم ساکنانشان، به روسیه می پیوندند.

پوتین با بیان اینکه در مورد مناطقی که به روسیه الحاق خواهند شد مذاکره نخواهد کرد، گفت: ما از کی‌یف می‌خواهیم که اقدامات نظامی را متوقف کند و پای میز مذاکره بنشیند.

رئیس جمهوری روسیه با درخواست از اوکراین برای متوقف کردن فوری عملیات نظامی، گفت که ساکنان این مناطق برای همیشه شهروند روسیه شناخته خواهند شد.

وی افزود: روسیه قصد بازگرداندن اتحاد شوروی را ندارد اما با همه امکانات و تجهیزات از سرزمین هایمان دفاع خواهیم کرد.

پوتین عملیات خرابکاری در خط لوله های انتقال گاز (در دریای بالتیک) را بخشی از راهبرد غرب برای رویارویی با روسیه و اعمال تحریم ها بر روسیه و چین را به زیان ایالات متحده و هم پیمانانش دانست.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که وعده عدم گسترش ناتو به شرق به یک فریب کثیف تبدیل شده است. این غرب بود که اصل تخلف‌ناپذیری مرزها را زیر پا گذاشت و حالا تصمیم می‌گیرد چه کسی حق تعیین سرنوشت خود را دارد و چه کسی ندارد.
ولادیمیر پوتین روسیه را دارای تمدنی بزرگ توصیف کرد که هزار سال دوام آورده است و افزود : غرب همانطور که تلاش می‌کند تا فرهنگ نئولیبرالی خود را به عنوان الگو پیش ببرد، شاهد گسترش روس هراسی توسط آن هستیم. نظم جهانی غرب آزاد نیست، ریاکارانه و پر از دروغ است.
پوتین گفت که روس‌هراسی غرب چیزی جز نژادپرستی نیست. ایالات متحده اساساً در حال اشغال آلمان، کره جنوبی و ژاپن است اما از برابری با آن‌ها حرف می‌زند. شیوه همکاری رهبران اروپایی و غربی با آمریکا چیزی جز خیانت به مردم خود نیست.
غلات اوکراین به اروپا می‌رود، تنها پنج درصد به فقیرترین کشورها می‌رود، این یک فریب است.
رئیس جمهوری روسیه گفت که ایالات متحده در واقع شروع به تخریب زیرساخت انرژی اروپا کرده است. تحریم‌ها برای آنگلوساکسون‌ها کافی نیست بنابراین به انحراف روی می‌آورند.

پوتین با بیان اینکه تلاش برای مهار روسیه، چین و ایران توسط واشنگتن وجود دارد، تاکید کرد که سایر کشورها و شرکای فعلی آمریکا با همین سیاست روبرو خواهند شد.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها