سئول: حمله اتمی کره شمالی به مفهوم پایان حکومت این کشور است

سئول: حمله اتمی کره شمالی به مفهوم پایان حکومت این کشور است
جمعه 13 آبان 1401 - 11:54

وزیر دفاع کره جنوبی در نشست خبری با همتای آمریکایی خود مدعی شده که هرگونه حمله اتمی از سوی کره شمالی به پایان حکومت این کشور منجر خواهد شد.

العالم - آسیا
وزیر دفاع کره جنوبی مدعی شده که هرگونه حمله اتمی از سوی کره شمالی به پایان حکومت این کشور منجر می‌شود.

به گزارش وبگاه «فاکس نیوز» «لی جونگ سوپ » وزیر دفاع کره جنوبی در نشست خبری مشترک با «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا گفت: «هر گونه حمله اتمی علیه ایالات متحده یا متحدان و شرکای این کشور، از جمله استفاده از سلاح‌های اتمی غیرقابل قبول است و به پایان رژیم کیم منجر می‌شود.»

در بحبوحه تنش‌های نظامی روزهای اخیر بین کره شمالی و کره جنوبی، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) از تصمیم خود برای عدم استقرار تسلیحات راهبردی در شبه‌جزیره کره خبر داده است.

وزیر دفاع آمریکا در نشست خبری به همتای کره جنوبی خود گفت که این کشور برنامه‌ای برای استقرار تسلیحات راهبردی جدید در کره جنوبی ندارد اما به گردش تسلیحات مستقر در این کشور ادامه می‌دهد.

آستین در نشست خبری با وزیر دفاع کره جنوبی، گفت: «هم‌اکنون ما هیچ برنامه‌ای برای ایجاد تغییر در موضع دائمی خود یا استقرار تسلیحات در شبه‌جزیره کره نداریم. هیچ سلاح راهبردی جدیدی در پایگاه‌های دائمی آمریکا در کره جنوبی مستقر نخواهد شد».

وی با اشاره به برنامه‌ریزی پنتاگون برای چرخش تسلیحات مستقر در کره جنوبی بین پایگاه‌های آمریکایی در این کشور، مدعی شد: «ایالات متحده متعهد به جلوگیری و مقابله با استفاده از سلاح‌های اتمی است.»

در همین رابطه، کره شمالی روز پنجشنبه به تمدید رزمایش مشترک هوایی کره جنوبی و آمریکا واکنش نشان داد.«پاک جونگ چون» دبیرکل کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی اعلام کرد: «گزارش شده که آمریکا و کره جنوبی رزمایش هوایی مشترک به اسم "طوفان هوشیار" را تمدید کرده است».

این مقام کره شمالی در بیانیه خود که از سوی رسانه رسمی این کشور منتشر شده ، در واکنش به تمدید برگزاری این رزمایش، آن را «انتخابی بسیار خطرناک و اشتباه» توصیف کرد.

پاک جونگ چون در این بیانیه افزود: «تصمیم غیرمسئولانه آمریکا و کره جنوبی در حال وخیم‌تر کردن اوضاع فعلی است که ناشی از اقدامات نظامی تحریک‌آمیز نیروهای متحد بوده و به سمت وضعیت غیر قابل کنترل پیش می‌رود».

پیش از این کره جنوبی اعلام کرده بود که قصد دارد رزمایش پنج روزه هوایی با آمریکا را که از روز دوشنبه آغاز شده، به خاطر شلیک موشک‌های بالستیک از سوی کره شمالی، تمدید کند.

ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که نظامیان کره شمالی دستکم ۱۰۰ گلوله توپخانه به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کردند که در مرز دریایی حائل بین دو کره فرود آمدند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها