برلین: اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند

برلین: اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند
دوشنبه 23 آبان 1401 - 15:05

وزیر خارجه آلمان می‌گوید در نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا بسته تحریمی جدید این اتحادیه علیه ایران بررسی می‌شود.

العالم - ایران

در ادامه تنش‌زایی‌های کشورهای غربی و رویکرد تقابل‌جویانه با جمهوری اسلامی ایران، برلین بار دیگر از احتمال اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران خبر داد.

«آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان امروز (دوشنبه) پیش از ورود به نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: «بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا علیه ایران اعمال می‌شود که حلقه داخلی سپاه پاسداران [انقلاب اسلامی] را هدف می‌گیرد».

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بائربوک با حمایت از اغتشاشات و آشوب در ایران، اظهار داشت: «ما بسته تحریمی جدیدی وضع می‌کنیم تا به کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند مردم را سرکوب کرده و بکشند بدون آنکه مجازات شوند، پیام شفافی بفرستیم».

وی در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران، مدعی شد: «آنها نمی‌توانند. جهان و اروپا نظاره‌گر است. تحریم‌های جدید، به‌صورت خاص، حلقه داخلی قدرت در سپاه و ساختارهای تأمین مالی آنها را هدف قرار می‌دهد».

پیش از این نیز «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادعا کرده بود در آستانه افزایش تحریم‌ها علیه افراد و نهادهای مسئول در ارتباط با آنچه که وی خشونت علیه معترضان خوانده است، هستند.

با این حال «سایمون کاونی» وزیر خارجه ایرلند با اشاره به احتمال اقدام اتحادیه اروپا علیه ایران به بهانه جنگ اوکراین، گفت ولی فعلا باید منتظر مدارک اثبات‌کننده ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه باشیم.

فارس

پربیننده ترین خبرها