لیبرمن:‌ نتانیاهو قصد اعلام برقراری روابط رسمی دیپلماتیک با عربستان را دارد

لیبرمن:‌ نتانیاهو قصد اعلام برقراری روابط رسمی دیپلماتیک با عربستان را دارد
شنبه 28 آبان 1401 - 22:46

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که بنیامین نتانیاهو تصمیم دارد در آینده روابط دیپلماتیک "اسرائیل" با عربستان را به طور رسمی برقرار کند.

العالم - فلسطین اشغالی

«آویگدور لیبرمن» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی که ریاست حزب «اسرائیل خانه ما» را بر عهده دارد، امروز (شنبه) در صفحه توئیتر خود نوشت که نتانیاهو که حزب متبوعش در انتخابات کنست به پیروزی رسیده است، تصمیم دارد به طور رسمی برقراری روابط دیلپماتیک با عربستان سعودی را اعلام کند و این جزو برنامه‌های آینده نتانیاهو است.

لیبرمن تأکید کرد که نتانیاهو تلاش خواهد کرد از این موضوع برای تغییر ائتلاف حاکم یا برگزاری انتخابات زودهنگام بهره ببرد.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه گذشته در یک گفت وگوی رادیویی گفت که «صلح با عربستان به معنای پایان درگیری و اختلافات عربی – اسرائیلی است و عادی سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی بدون موافقت عربستان امکان نداشت».

این در حالی است که عربستان تاکنون بارها داشتن ارتباط با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرده است ولی گزارش های مختلفی درباره وجود این رابطه محرمانه و مخفیانه منتشر شده است.

روزنامه صهیونیستی هارتص تیرماه ۱۴۰۱ در گزارشی از نقش بندر بن سلطان در تقویت روابط عربستان و رژیم صهیونیستی، وی را مهندس برقراری و تقویت این روابط معرفی کرد.

این روزنامه اضافه کرد: جرقه روابط رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی از زمان اعلام طرح صلح عربی در سال ۱۹۸۱ توسط ملک فهد که در آن زمان ولیعهد عربستان بود، زده شد.

ایرنا

پربیننده ترین خبرها