پیشنهاد لاپید به نتانیاهو درباره ایران

پیشنهاد لاپید به نتانیاهو درباره ایران
دوشنبه 30 آبان 1401 - 13:15

«یائیر لاپید» نخست وزیر رژیم صهیونیستی که حکمرانیش پایان یافته است، گفت که با توجه به روابط بهترش با دموکرات های آمریکا به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه پیشنهاد داده تا درباره مسائل ایران به او جهت رایزنی با مقامات آمریکایی کمک کند.

العالم ـ فلسطین اشغالی

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» امروز (دوشنبه) نوشت: لاپید در یک جلسه غیرعلنی با اعضای یک سازمان خیریه در دفترش در (قدس) گفته است که روابطش با دموکرات ها بهتر از روابط نتانیاهو با دموکرات ها است لذا به نتانیاهو پیشنهاد داده است تا در رایزنی با واشنگتن درباره هرآنچه مربوط به ایران است، به او کمک سیاسی کند.

این روزنامه صهیونیستی افزود: لاپید گفته است که به کابینه بعدی که انتظار می‌رود نتانیاهو در راس آن قرار گیرد، پیشنهاد کرده تا در هر آنچه مربوط به ایران است، کمک سیاسی کند.

روزنامه یدیعوت آحارنوت افزود: به گفته منابعی که در این جلسه حضور داشتند، لاپید تصریح کرده که نسبت به نتانیاهو با دموکرات‌ها رابطه بهتری دارد و به کابینه جدید پیشنهاد کمک در موضوع ایران داده است.

به نوشته این روزنامه، لاپید این اظهارات را پس از آن بیان کرد که یکی از اعضای این سازمان خیریه از او پرسید که دوست دارد پس از پایان دوره کاری خود چه کار کند.

لاپید گفت: "چیزی که سعی می‌کنم انجام دهم این است که برای دستیابی به یک توافق طولانی‌تر و قوی‌تر با ایران تلاش کنم."

وی افزود: "من درباره این موضوع به طور مفصل با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا صحبت کردم که او گفت که توافق با ایران به این زودی اتفاق نخواهد افتاد."

به گزارش ایرنا، پیشتر «کالین کول» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی اوایل ماه جاری احتمال احیای توافق هسته‌ای ایران در آینده نزدیک را به دلیل ادعای صادرات تسلیحات به روسیه و تداوم اغتشاشات در ایران رد کرد.

در همین حال، «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که غرب روسیه و ایران را به تهیه پهپاد متهم می‌کند تا شکست خود را در اجرای توافق هسته‌ای ایران پنهان کند.

پیش از این، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران ضمن پایبندی به اصل وفای به عهد در اجرای تعهدات بین المللی خود، در دفاع از منافع و حقوق کشور و مقابله با فشارها و زیاده خواهی های آمریکا و کشورهای غربی مصمم و پایدار خواهد بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها