اردوغان: حملات هوایی به شمال سوریه تازه شروع شده است

اردوغان: حملات هوایی به شمال سوریه تازه شروع شده است
چهارشنبه 2 آذر 1401 - 14:18

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه عملیات زمینی در شمال سوریه را در مناسب‌ترین زمان آغاز می‌کنند، ادعا کرد اقدامات این کشور تمامیت ارضی و امنیت سوریه و عراق را تضمین می‌کند

العالم - ترکیه

در ادامه اظهارات تهدیدآمیز مقامات آنکارا درباره آغاز عملیات زمینی در شمال سوریه، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه گفت عملیات هوایی علیه شبه‌نظامیان کُرد تازه شروع شده است.

اردوغان امروز (چهارشنبه) طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه، گفت: «تمام کسانی که در انفجار خیابان استقلال در استانبول دخیل بودند را پیدا و مجازات می‌کنیم. ترکیه در برابر این حملات سکوت نخواهد کرد و احزاب حامی گروه‌های تروریستی را می‌شناسد».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی با بیان اینکه ترکیه حق دارد با مشکلات خود در شمال سوریه مقابله کند، توضیح داد: «وقایع نشان داده نیروهایی که تضمین می‌کردند ترکیه توسط مناطق تحت کنترل آنها هدف قرار نگیرد، به وعده‌های خود عمل نکردند».

رئیس جمهور ترکیه درباره عملیات علیه شبه‌نظامیان کُرد اظهار داشت: «عملیات هوایی در شمال سوریه تازه شروع است. ما عملیات زمینی را هم در مناسب‌ترین زمان برای خود آغاز خواهیم کرد».

اردوغان با بیان اینکه ارتش ترکیه پاکسازی شمال سوریه از شبه‌نظامیان کُرد را از شهرهای «تل‌رفعت»، «منبج» و «عین‌العرب» آغاز خواهد کرد؛ مدعی شد: «گام‌هایی که ما برمی‌داریم تمامیت ارضی و امنیت سوریه و عراق را تضمین می‌کند».

به نوشته آناتولی، وی ادامه داد: «تونل‌های سیمانی که تروریست‌ها در آن پنهان شده‌اند، گور آنها خواهد بود. تنها هدف ما تضمین آینده‌ای امن برای شهروندان و برادرانمان در همسایگی ما است».

وزارت دفاع ترکیه در واکنش به انفجار تروریستی در استانبول، اعلام کرده بود که از روز یکشنبه جنگنده‌های این کشور، علیه گروهک تروریستی «پ.ک.ک» و جناح‌های داخلی طرفدار آن در شمال سوریه و عراق عملیات انجام داده است.

امروز همچنین «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه ۴۷۱ هدف شامل ۲۵۴ تروریست در حملات هوایی به شمال سوریه نابود شده‌اند، گفت ارتش این کشور فقط محل اختفای تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد.

فارس

پربیننده ترین خبرها