گفت‌و‌گوی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای اماراتی

گفت‌و‌گوی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای اماراتی
پنج‌شنبه 3 آذر 1401 - 00:14

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همتای اماراتی او درباره مسائل مورد اهتمام مشترک به گفت‌و‌گو پرداختند.

العالم - ایران

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «عبدالله بن زاید» همتای اماراتی او تلفنی گفت‌و‌گو کردند.

بنابر گزارش شامگاه چهارشنبه خبرگزاری رسمی امارات (وام)، دو طرف در این گفت‌و‌گوی تلفنی راه‌های پیشبرد روابط دوجانبه و تقویت زمینه‌های همکاری در راستای منافع مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

خبرگزاری رسمی امارات همچنین خاطرنشان کرد که وزیر خارجه این کشور و همتای ایرانی او درباره پاره‌ای از مسائل مورد اهتمام مشترک در سطح منطقه و جهان به تبادل نظر پرداخته‌اند.

بنابر این گزارش، وزیر خارجه امارات در این گفت‌و‌گوی تلفنی همچنین ضمن تأکید بر اهمیت افزایش اقدامات دیپلماتیک، بیان کرد که این کشور بر تقویت اقدامات مشترک و همکاری‌‌های سازنده در سطح منطقه و جهان پافشاری دارد؛ به‌نحوی که این اقدامات باعث تحکیم امنیت و ثبات در منطقه شود.

این تماس تلفنی در حالی برقرار شده است که دو طرف حدود دو ماه قبل نیز در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در خصوص روابط دوجانبه، موضوعات مورد اهتمام مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، از گسترش و تقویت هر چه بیشتر روابط با کشور امارات در حوزه‌های مختلف استقبال کرده بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها