جزئیاتی از اخراج 11 خلبان صهیونیست از مصر

جزئیاتی از اخراج 11 خلبان صهیونیست از مصر
پنج‌شنبه 3 آذر 1401 - 15:01

رسانه‌های عبری جزئیات جدیدی از اقدام عصر روز گذشته قاهره در اخراج 11 خلبان رژیم صهیونیستی از مصر منتشر کردند.

العالم ـ فلسطین اشغالی

برخی رسانه‌های عبری، امروز (پنجشنبه، ۲۴ نوامبر)، جزئیات جدیدی از اقدام مصر در اخراج ۱۱ خلبان رژیم صهیونیستی که روز چهارشنبه عازم این کشور شدند و قاهره از ورود آن‌ها به مصر جلوگیری به عمل آورد، منتشر کردند.

شبکه کان رژیم صهیونیستی شب گذشته گزارش داده که مصر ۱۱ خلبان صهیونیست را اخراج کرده است.

شبکه «کان» تلویزیون رژیم صهیونیستی در این خصوص اعلام کرد: «اتفاقی که در مصر روی داد، بین دو کشوری که گویا سال‌ها توافق صلح داشتند، غیرعادی است. خلبانان اسرائیلی پس از ورود به حریم هوایی مصر با چهار فروند هواپیمای سبک، همچنان در مصر گیر افتاده‌اند».

این شبکه تلویزیونی ادعا کرد که خلبانان صهیونیست پیشتر، مجوز فرود گرفته بودند و عصر چهارشنبه وارد حریم هوایی مصر شدند، اما اجازه ورود به خاک مصر به آن‌ها داده نشد و مقامات مصری آنها را مجبور کردند فورا خاک این کشور را ترک کنند.

این کانال تلویزیونی همچنین گزارش داد، از خلبانان صهیونیست، پس از انتظاری طولانی خواسته شد که به دلایلی که به «امنیت ملی» مصر مربوط می‌شود، به هواپیماهای خود بازگردند. با این حال خلبانان اعلام کردند که سوخت کافی برای بازگشت به فلسطین اشغالی ندارند اما درخواست تامین سوخت هواپیماها نیز با مخالفت طرف مصری مواجه شد و به آن‌ها اجازه سوخت‌گیری داده نشد.

به گزارش فارس، بر اساس گزارش های منتشر شده، مصری‌ها، خلبانان را مجبور کردند که با هواپیماهایشان مصر را ترک کنند، اما شرایط آب‌وهوایی برای بازگشت این هواپیماها به فلسطین اشغالی مساعد نبود.

در همین راستا، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ضمن تایید اتفاقی که در مصر برای خلبانان صهیونیست روی داده، از طریق منابع دیپلماتیک اعلام کرد که «این حادثه روی داده است و مقامات اسرائیلی در حال بررسی موضوع هستند».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها