ائتلاف سعودی کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد

ائتلاف سعودی کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد
پنج‌شنبه 3 آذر 1401 - 23:19

وزارت نفت یمن امروز (پنج‌شنبه) از توقیف یک کشتی دیگر حامل سوخت یمن توسط ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی خبر داد.

العالم ـ یمن

بنابر گزارش شبکه المسیره، عصام المتوکل سخنگوی شرکت نفت یمن در این باره اعلام کرد که ائتلاف سعودی در ادامه اقدامات خصمانه، کشتی "پریموری" حامل گازوئیل را به رغم بازرسی و کسب مجوزهای ورود از سازمان ملل متحد توقیف کرد و مانع از ورود آن به بندر «الحدیده» شد.

المتوکل همچنین ائتلاف سعودی و سازمان ملل را مسئول پیامدهای انسانی و اقتصادی تداوم دزدی دریایی کشتی‌های حامل مواد و مشتقات نفتی یمن دانست.

پیش از این، شرکت نفت یمن، ائتلاف متجاوز و سازمان ملل را مسئول تلاش های تاسف بار و اعمال محدودیت‌های نادرست که عواقب شدیدی بر آنها مترتب است، دانسته بود.

بر اساس اعلام رسانه‌های یمن، ائتلاف سعودی طی ماه‌های اوت و سپتامبر ۱۳ کشتی حامل سوخت یمن را با وجود بازرسی و مجوز سازمان ملل متحد توقیف کردند.

مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن پیش تر به ائتلاف سعودی درباره ادامه توقیف کشتی‌های حامل سوخت که نقض صریح آتش بس است، هشدار داده بود.

وزیر دفاع یمن نیز تأکید کرده بود که نیروهای مسلح یمن در آمادگی کامل برای اجرای هرگونه تصمیم از سوی رئیس شورای عالی سیاسی این کشور هستند.

به گزارش ایرنا، عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما پس از گذشت تقریبا هفت سال از این تجاوز وحشیانه، سایر هم‌پیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها