موفقیت تیم داوری ایران در پرتماشاگرترین بازی جام جهانی 2022

موفقیت تیم داوری ایران در پرتماشاگرترین بازی جام جهانی 2022
جمعه 4 آذر 1401 - 10:20

برزیل در دیداری که قضاوت آن را سه داور ایرانی به عهده داشتند توانست صربستان را شکست دهد.

العالم _ ورزشی

تیم ملی برزیل شروع خوبی در جام جهانی 2022 داشت و موفق شد صربستان را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد. این تیم در دیداری که قضاوت آن را علیرضا فغانی به عهده داشت، یک فوتبال زیبا ارائه کرد و توانست بر سبک دفاعی حریف غلبه کند. فغانی که در این دیدار محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی او را همراهی می کردند، قضاوت کم اشتباهی داشت و توانست نمره قبولی از کارشناسان بگیرد.

این بازی در حضور 88 هزار نفر برگزار شد تا پرتماشاگرترین بازی جام لقب بگیرد. شاگردان تیته در شرایطی که حمایت همه جانبه هواداران خود را داشتند، کار را تهاجمی شروع کردند اما اسیر فوتبال تدافعی حریف شدند. نیمه اول در این شرایط با تساوی بدون گل به پایان رسید. صرب‌ها در صحنه‌های متعددی از 45 دقیقه نخست برای متوقف کردن ستاره های تکنیکی برزیل دست به دامان خطاهای خشن شدند. فغانی در مواجهه با این صحنه‌ها مدیریت خوبی داشت؛ او در دقیقه 7 اولین کارت را به بازیکن صربستان نشان داد تا ثابت کند با کسی شوخی ندارد.

در نیمه دوم بازی شاهد به ثمر رسیدن دو گل برای برزیل بودیم. در این نیمه نیز فغانی دو بار از کارت زرد برای جریمه بازیکنان صربستان استفاده کرد. او البته می توانست در صحنه های دیگری نیز کارت زرد نشان بدهد اما ترجیح داد با سه کارت زرد کار خود را در اولین قضاوت این جام به پایان برساند.

کمک‌های ایرانی فغانی نیز در این دیدار عملکرد خوبی داشتند و اشتباه تاثیرگذاری از آنها سر نزد.

پربیننده ترین خبرها