تغییر در برنامه سفر هرتزوگ به بحرین بدلیل ترس از اعتراضات مردمی

تغییر در برنامه سفر هرتزوگ به بحرین بدلیل ترس از اعتراضات مردمی
يکشنبه 13 آذر 1401 - 12:16

اسحاق هرتزوگ، رئیس‌ رژیم صهیونیستی، امروز یکشنبه در اولین سفر خود به منامه، وارد بحرین شد، این سفر در پی برگزاری تظاهرات علیه عادی سازی تحت تدابیر شدید امنیتی انجام خواهد شد.

العالم - بحرين

اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی از مواجه شدن با اعتراضات مردم بحرین، برنامه سفر خود به این کشور را تغییر داده است.

هرتزوگ طی سفری رسمی امروز وارد منامه پایتخت بحرین شد و در بدو ورود، مورد استقبال عبداللطیف الزیانی، وزیر امور خارجه بحرین قرار گرفت.

مقامات بحرینی پیش از سفر به هرتزوگ اطمینان داده‌اند که در هنگام سفر وی به این کشور، تظاهراتی علیه وی رخ نخواهد داد.

با این حال مردم بحرین با برگزاری تظاهرات در چند روز گذشته، مخالفت دوباره خود را با قدم گذاشتن "اسحاق هرتزوگ" رئیس رژیم صهیونیستی به خاک کشورشان اعلام کرده و عادی سازی روابط آل خلیفه با این رژیم را محکوم کردند.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که تظاهرات بحرینی ها در مناطق مختلف این کشور در محکومیت سفر امروز یکشنبه اسحاق هرتزوگ به منامه همچنان ادامه دارد.

1

در همین پیوند، مردم شهرک "المرخ" با برگزاری تظاهرات سازش رژیم آل خلیفه با رژیم صهیونیستی و سفر هرتزوگ را محکوم کردند.

آنها همچنین بر همبستگی خود با ملت فلسطین تاکید کرده و خواهان بیرون راندن صهیونیستها از بحرین شدند.

"هیهات من الذله"، "عادی سازی خیانت است" و "بحرین گورستان صهیونیستها است" و "مقاومت مقاومت" از جمله شعارهای تظاهرات کنندگان بود. تظاهرکنندگان همچنین پرچم رژیم صهیونیستی را لگدمال کردند.

تظاهرکنندگان پلاکارهایی علیه سفر هرتزوگ و عادی سازی روابط در دست داشتند و علیه صهیونیستها شعار دادند. آنها همچنین پرچم های فلسطین را در دست داشتند و شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر دادند.

همچنین شهرک "دمستان" نیز شاهد تظاهرات مردمی برای تاکید بر لزوم آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی بود.

در روزهای گذشته نیز مناطق مختلف بحرین شاهد برگزاری تظاهرات مشابه برای محکوم کردن صهیونیست ها بوده است.

هرتزوگ پس از بحرین فردا نیز عازم امارات خواهد شد و در ابوظبی با محمد بن زاید، رئیس این کشور دیدار و در کنفرانس فضایی که در آنجا برگزار می شود شرکت خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها