روسیه: تانک‌های غربی در اوکراین سوزانده خواهند شد

روسیه: تانک‌های غربی در اوکراین سوزانده خواهند شد
جمعه 7 بهمن 1401 - 03:24

کرملین می‌گوید تانک های عرضه شده توسط ایالات متحده و کشورهای غربی در اوکراین سوزانده خواهند شد.

العالم-اروپا

کاخ ریاست جمهوری روسیه موسوم به کرملین اعلام کرد که هر تانک جنگی که توسط آمریکا و دیگر کشورهای غربی به اوکراین ارائه شود، سوزانده خواهد شد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، تحویل تانک ها به اوکراین را یک حماقت گران قیمت عنوان کرد.

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین، در یک نشست خبری روزانه با خبرنگاران گفت: «محموله های تانک آبرامز برای اوکراین در واقع هدر دادن پول است.» او گفت: «من مطمئن هستم که بسیاری از کارشناسان پوچ بودن این ایده را درک می کنند. این طرح از نظر فناوری فاجعه بار است

پسکوف افزود: «این تانک ها باعث خواهند شد تا ارتش اوکراین پتانسیل خود را بیش از حد واقعی ارزیابی کند، هرچند در نهایت این تانک ها نیز مانند تانک های دیگر نابود خواهند شد

این موضع گیری کاخ ریاست جمهوری روسیه پس از آن مطرح می شود که وزارت دفاع آلمان اعلام کرد قصد دارد آموزش استفاده از تانک‌های لئوپارد2 را به نیروهای ارتش اوکراین طی روزهای آینده آغاز کند.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه تأیید کرده بود که دولت او تانک‌های جنگی لئوپارد 2 را در اختیار اوکراین قرار می‌دهد و به سایر کشورها نیز اجازه می‌دهد همین کار را انجام دهند. شولتس در بیانیه‌ای گفت آلمان چهارده تانک را در اولین گام به اوکراین تحویل خواهد داد، اما هدف این است که دو گردان از این تانک‌ها در اختیار ارتش اوکراین قرار داده شود.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها