در گفت وگوی تلفنی با الهام علی‌اف:

آیت‌الله رئیسی: روابط تهران و باکو بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی استوار است/ تلاش رسانه‌های بیگانه برای دامن زدن به اختلافات میان ایران و جمهوری آذربایجان+ ویدیو

آیت‌الله رئیسی: روابط تهران و باکو بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی استوار است/ تلاش رسانه‌های بیگانه برای دامن زدن به اختلافات میان ایران و جمهوری آذربایجان+ ویدیو
شنبه 8 بهمن 1401 - 22:28

رئیس جمهور با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده، افزود: دولت‌های ایران و آذربایجان، اجازه نمی‌دهند روابط فیمابین تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

در گفت وگوی تلفنی شنبه شب آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و «الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان، مراتب تسلیت دولت و ملت ایران بابت حادثه سفارت آذربایجان در تهران به وی ابلاغ شد.

رئیس جمهور با اشاره به ماموریت دستگاه‌های ذی‌ربط برای پیگیری ابعاد این واقعه، با ملت و دولت آذربایجان ابراز همدردی کرد.

دکتر رئیسی همچنین با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده، اظهار داشت: دولت‌های ایران و آذربایجان، اجازه نمی‌دهند روابط فیمابین تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

رئیس جمهوری آذربایجان: نباید کسی فرصت اخلال در روابط دوستانه دو کشور را پیدا کند

«الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان نیز در این گفت وگوی تلفنی با تشکر از ابراز همدردی و تسلیت آیت‌الله رئیسی به دولت و مردم کشورش تصریح کرد: این یک جنایت غیرمنتظره بود ولی همکاری دو کشور در این زمینه باید چنان باشد که کسی به بهانه چنین حوادثی فرصت اخلال در روابط دوستانه دو کشور را پیدا نکند.

تلاش رسانه‌های بیگانه برای دامن زدن به اختلافات میان تهران و باکو

در همین حال رسانه های بیگانه در تلاش برای امنیتی نشان دادن حادثه دیروز سفارت جمهوری آذربایجان و دمیدن آتش اختلافات میان دو کشور بر آمده اند.

حادثه سفارت آذربایجان

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها