ویدیو؛ جزئیات جدید از حمله ناموفق به کارگاه وزارت دفاع در اصفهان/ سامانه‌های جنگ الکترونیک؛ نیروهای حفاظتی یک فروند کوادکوپتر مهاجم را در اختیار گرفتند

ویدیو؛ جزئیات جدید از حمله ناموفق به کارگاه وزارت دفاع در اصفهان/ سامانه‌های جنگ الکترونیک؛ نیروهای حفاظتی یک فروند کوادکوپتر مهاجم را در اختیار گرفتند
يکشنبه 9 بهمن 1401 - 19:14

دستیابی به جزئیاتی از حمله ناکام شب گذشته (شنبه 8 بهمن ماه 1401) به یکی از کارگاه‌های وزارت دفاع در اصفهان حاکی از عملکرد موفق سامانه‌های جنگ الکترونیک در مقابله با ریزپرنده‌های مهاجم است.

العالم ـ ایران

بنابر این گزارش، ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته (شنبه ۸ بهمن) سه فروند ریزپرنده از نوع کوادکوپتر به قصد انجام حمله بر فراز یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان اصفهان به پرواز درآمدند که نهایتا با واکنش به موقع سامانه‌های پدافندی مستقر در مجموعه این حمله ناموفق و بدون تلفات جانی بود و تنها آسیب جزئی به سقف یکی از کارگاه‌ها وارد شد.

بنابر گزارش ایرنا، منابع آگاه و مطلع درباره این حادثه جزئیات بیشتری را ارایه کرده اند.

بر اساس اعلام منابع مطلع، در این حمله از سه فروند ریزپرنده از نوع کوادکوپتر پیشرفته مجهز به بمبلت استفاده شده است و عوامل حفاظت پیرامونی مجموعه پس از شنیدن صدای کوادکوپترها با تجهیزات در اختیار از جمله سلاح و سامانه‌های جنگ الکترونیک اقدام به مقابله با این پرنده‌ها می‌کنند که موفق به ساقط کردن یک فروند از آنها می‌شوند.

یک فروند از این کوادکوپترها حین مقابله، لینک ارتباط GPS خود را در اثر جمینگ از دست می‌دهد و همین موضوع منجر به سقوط آن و برخوردش با سقف سوله می‌شود که فیلم منتشر شده در فضای مجازی از لحظه اصابت هم مربوط به این کوادکوپتر است که پس از اخلال در ارتباط آن و سقوطش به سقف سوله برخورد می‌کند.

حمله ناموفق اصفهاناین مجموعه پیش‌تر نیز تجربه موردی مشابه را داشته که البته در آن زمان رسانه‌ای نشده بود، لیکن همین موضوع منجر به این می‌شود تا تمهیدات لازم در مجموعه مانند سامانه‌های ضد ریزپرنده و همچنین ایمن‌سازی سقف سوله‌ها از پیش برای چنین رخدادی در نظر گرفته شده شود لذا خسارت قابل توجهی در این حمله به کارگاه‌ها و سوله‌های آن وارد نشد.

گفتنی است که یک فروند دیگر از این کوادکوپترها که در حین عملیات مقابله آسیب کمتری دیده در اختیار نیروهای حفاظتی مستقر در مجموعه قرار گرفته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها