عیسی قاسم: ایستادن مقابل موج عادی سازی از نبردهای سرنوشت ساز در منطقه است

عیسی قاسم: ایستادن مقابل موج عادی سازی از نبردهای سرنوشت ساز در منطقه است
پنج‌شنبه 13 بهمن 1401 - 13:09

رهبر معنوی انقلاب بحرین تاکید کرد: ما به عادی‌سازی  روابط با رژیم صهیونیستی هزاران بار نه می‌گوییم، زیرا بهای آن امتیازدهی از حق و مقدسات و سلامت دین و منافع امت اسلامی است.

العالم ـ بحرين

شیخ « عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین گفت و گوی اختصاصی با روزنامه « الوفاق» در خصوص پرونده‌های مختلفی از بحرین و مسائل آن گرفته تا پرونده‌های منطقه ای و غیره داشت.

شیخ عیسی قاسم تاکید کرد که بحرین کشوری است که مردم آن از ابتدایی‌ترین حقوق خود که مهمترین آن حق حیات، آزادی بیان، آزادی مذهبی و بسیاری آزادی‌های دیگر است، محروم هستند. بر اساس شاخص‌های بین‌المللی، بحرین کشوری غرق در فساد عمومی، سیاسی، مالی، تقنینی و قضایی به شمار می‌رود، زیرا نهادهای بین‌المللی در گزارش‌های خود آن را در زمره کشورهای رژیم وحشی و سرکوبگر طبقه‌بندی کرده‌اند. بحرین در فهرست کشورهای «غیرآزاد» و در میان سرکوبگرترین کشورهای جهان عرب قرار دارد.

وی در ادامه در خصوص رژیم آل خلیفه و اصلاحات موهوم آن اعلام کرد که مشکل اصلی بحرین روشن شده و از دید جهانیان پنهان نمانده است .مردم همچنان رنج می‌برند. موضع رژیم حاکم در بحرین با اصلاحات خصمانه است .متأسفانه مسیر سیاسی رسمی در بحرین از بد به بدتر پیش می رود بنابراین رژیم آل خلیفه به هیچ اصلاحی نمی رسد.

رهبر معنوی انقلاب بحرین تاکید کرد که اقدامات رژیم آل خلیفه امروز در خصوص سلب تابعیت شهروندان، بسیاری از جوانان را به پناه بردن به کشورهای دیگر واداشته است. این اقدام آل خلیفه برای خشکاندن اراده مردم برای تغییر و پرورش روحیه ناامیدی است که مردم از این امر آگاه هستند و سرسختانه در مقابل این مسئله ایستاده‌اند.

شیخ عیسی قاسم در خصوص آینده جنبش مردم بحرین اعلام کرد که شرایط سرسختانه و فشارهای اقتصادی و سیاسی اراده این جنبش را در هم نخواهد شکست و این جنبش تدوام خواهد داشت و مخالفت‌ها با این رژیم با وجود توطئه آمریکا و انگلیس علیه جنبش مردمی که از دولت برای سرکوب مردم حمایت می‌کنند، بیشتر خواهد شد. باید تلاش‌ها و هماهنگی‌ها تشدید شود و برای نوآوری تلاش کنند.

وی در ادامه تاکید کرد که نیروهای معارض در بحرین در راه رهایی کشور از مشکلات تلاش می‌کنند تا مانع آزار و اذیت و بردگی مردم توسط دولت شوتد و هیچ اقدامی نتواند ملت را ناامید سازد.

شیخ عیسی قاسم در خصوص عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که رژیم آل خلیفه با وجود مخالفت مردم بحرین روابط خود را با رژیم صیونیستی آغاز کرد و این اقدام در نگاه حاکم خائن و خاطی یک ضرورت برای حفظ قدرت خود پس از رها کردن ملت است. بدین ترتیب مقاومت در برابر این موضع امری ضروری است.

وی درباره اینکه آیا روابط بحرین و اسرائیل می تواند بیشتر توسعه یابد، گفت که این بستگی به میزان مقاومت ملت بحرین و ملت منطقه در برابر عادی سازی روابط دارد. وی سپس در پاسخ به این سوال که آیا روزی فرا می رسد که بحرین بار دیگر از اشغال اسرائیل آزاد شود، افزود: راه مقاومت مردمی در بحرین ، اگر با مردان دلیر و مخلص جمع شود، جواب خواهد داد . مردم بحرین با تمام امکاناتشان برای پیروزی تلاش می‌کنند و نمی‌گذارند یهودیان و صهیونیست‌های متجاوز در سرزمین ما مستقر شوند.

در ادامه این گفت وگو آمده است: این گونه که رژیم آل خلیفه در همگرایی به رژیم صهیونیستی پیش می‌رود، بحرین هویت اسلامی و عربی خود را از دست داده و دشمن آشکار اسلام و امت اسلامی می‌شود. اما مردم بحرین هرگز از زیر پرچم اسلام به زیر پرچم کفر کشیده نمی‌شوند و از دین و وطن و امت دفاع خواهند کرد.

رهبر معنوی انقلاب بحرین تاکید کرد: ما به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هزاران بار نه می‌گوییم، زیرا بهای آن امتیازدهی از حق و مقدسات و سلامت دین و منافع امت اسلامی است. مبارزه در مخالفت با عادی‌سازی روابط سرنوشت‌ساز و از نبردهای تعیین‌کننده بین خیر و شر و عدل و ظلم است و مقابله با این مسئله از رویارویی‌های سرنوشت‌ساز علیه طاغوتیان و فرعونیان روی زمین خواهد بود.

شیخ عیسی قاسم گفت: رژیم بحرین به دلیل اینکه از سوی ملت خود طرد شده ، از محیط بیرون به دنبال راهی برای نجات قدرت خود است؛ اما مقاومت مردمی، شرافت امت را بازخواهد گرداند و آرمان فلسطین قطب‌نمای مسلمانان شریف و آزاده باقی خواهد ماند.

شیخ عیسی قاسم در خصوص بازداشت و شکنجه خودسرانه شهروندان بحرینی اعلام کرد که در بحرین همگی بحران حقوق بشر را دارند و کاملا آگاهند که این رژیم سرکوب‌گر به خواسته‌های مردم توجهی نداشته و نخواهد داشت.آنچه در این کشور کوچک اتفاق می‌افتد در برابر چشم جهانیان بی عدالتی است. این رژیم به سرنوشت یک زندانی یا جان باختن دیگری اهمیتی نمی‌دهد، چه اهمیتی دارد که این زندانی در زندان «جو» زندانی است؟ بحرین با این دستگیری‌ها در لیست کشورهای ظالم قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: تجاوز به حق طلبان، هر که هستند، جنایتی مذموم و ظلم در برابر بی عدالتی است . رژیم آل خلیفه تلاش می کند تا مردم را از ادامه جنبش و مطالبه حقوق خود بازدارد؛ اما مردم بحرین با تجربه خود تلاش های این رژیم را در هم شکستند و نیروهای امنیتی آل خلیفه امیدوار است در برخورد با همه زندانیان سیاسی وحشیگری بیشتری را از خود به اجرا بگذارد.اعتراضات خیابانی بحرین که در راستای رسیدگی به حقوق بشر و آزادی و در پاسخ به تجاوزات و اقدامات ناعادلانه مقامات بحرینی صورت می گیرد متوقف نخواهد شد و مردم بحرین موضعی شجاعانه و قاطعانه ای در برابر سرکوب گری این رژیم خواهند داشت.

این شخصیت بحرینی اقدام اخیر مجله فرانسوی «شارلی ابدو» در توهین به « امام خامنه ای» رهبر انقلاب اسلامی ایران را به شدت محکوم کرد و گفت: چنین هتک حرمت‌هایی در راستای تلاش استکبار غربی برای لطمه زدن به مقدس‌ترین مقدسات عقیدتی و دینی و سپس نمادهای آن است تا اسلام را که با عظمت‌ترین دین‌هاست در نزد امت اسلامی تحقیر کنند.

عیسی قاسم تاکید کرد که استکبار دشمنی بزرگتر از اسلام و راستگویان آن برای خود نمی‌بیند و چون نمی‌تواند یک مناظره علمی دقیق با اسلام داشته باشد مجبور است به چنین اقدامات سخیفی متوسل می شود تا افراد بی خرد را فریب دهد؛ اما هر چقدر کار باطل انجام دهند، حق بالاتر است.

شیخ قاسم درباره اغتشاشات اخیر در ایران نیز تاکید کرد: خشونت‌های اخیر در ایران توسط آمریکا و کشورهای اروپایی همچون انگلیس و فرانسه سازماندهی شده بود، زیرا نقش مشترک این کشورها در برافروختن آتش این حوادث روشن بوده است. آنها از عاملان فتنه در داخل ایران حمایت مالی می‌کردند و رسانه‌های خود را شب و روز برای بزرگنمایی درباره این حوادث و تحریک مردم به خدمت گرفته بودند.

در ادامه این گفت وگو آمده است: کشورهای مذکور خواسته خود را مبنی بر سقوط نظام جمهوری اسلامی ایران پنهان نکردند؛ اما این توطئه شیطانی آنها با وجود اینکه تلفات جانی و مالی داشت و همچنین مقدسات اسلامی را هدف گرفت تا ارزش دین حق و هیبت حکومت اسلامی و دستاوردهای انقلاب مبارک اسلامی را هدف بگیرد و ایران و محور مقاومت را به عقب و مرحله قبل از بیداری سوق دهد، ناکام ماند.

تسنيم

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها