زلنسکی: نیازمند تسلیحات دوربُرد هستیم

زلنسکی: نیازمند تسلیحات دوربُرد هستیم
جمعه 14 بهمن 1401 - 21:47

رئیس جمهور اوکراین روز جمعه در سخنانی تاکید کرد که این کشور نیازمند تسلیحات دوربُرد برای به سرانجام رساندن جنگ است.

العالم - اروپا

«ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز جمعه در سخنانی بر ادامه ارسال تسلیحات توسط کشورهای غربی به اوکراین تاکید کرد.

وی در این سخنرانی افزود: «ما نیازمند تسلیحات دوربُرد برای تسریع در به سرانجام رساندن جنگ هستیم».

رئیس جمهور اوکراین در ادامه به تلاش‌های این کشور برای پیوستن به اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: «هدف ما واضح بوده و این هدف، آغاز مذاکرات درباره عضویت اوکراین در اتحادیه اروپاست».

زلنسکی این سخنان را در حضور «اورسولا فن در لین» رئیس کمیسیون اروپا و «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطرح کرده است.

محور مذاکرات مقامات اتحادیه اروپا و مقامات کی‌یف درباره مساله پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا است.

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا در ژوئن سال 2022 اعلام کرد که نامزدی اوکراین و مولداوی برای عضویت در اتحادیه اروپا تایید شده است.

براساس گزارش بی بی سی، اوکراین چند روز بعد از تهاجم روسیه به خاک این کشور، خواستار نامزدی کشورش برای عضویت در اتحادیه اروپا شد و از آن زمان دو طرف در حال رایزنی در این زمینه هستند.

در شرایطی که کمک‌های تسلیحاتی غرب به اوکراین در جنگ با روسیه ادامه دارد، خبرها از برلین حاکی است که دولت آلمان با دادن تانک‌های لئوپارد 1 به اوکراین موافقت کرد.

روزنامه آلمانی «زوددویچه سایتونگ» روز جمعه (امروز) خبر داد که دولت آلمان با ارسال تانک‌های لئوپارد ۱ به اوکراین از محل دارایی‌ها و انبارهای تسلیحاتی خود آلمان موافقت کرده است.

به گزاش رویترز، این رسانه آلمانی همچنین خبر داده که دولت آلمان در حال رایزنی با قطر برای بازخرید ضدهوایی خودکششی (تانک ضدهوایی) «گپارت» است. ضدهوایی خودکششی گپارت، ساخت آلمان است.

این روزنامه به نقل «منابع دولتی» گزارش داد که تحویل تانک‌های لئوپارد به اوکراین به محض تعمیر تانک‌ها ممکن است انجام شود.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها