موافقت کابینه نتانیاهو با ساخت شهرک جدید در مجاورت غزه

موافقت کابینه نتانیاهو با ساخت شهرک جدید در مجاورت غزه
يکشنبه 16 بهمن 1401 - 18:30

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه از موافقت کابینه خود با ساخت یک شهرک جدید در منطقه مجاور نوار غزه خبر داد.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حساب توئیتری خود نوشت: با همکاری "اسحاق گلدکنوف" وزیر ساخت و ساز و مسکن امروز در کابینه تصمیم گرفتیم که یک شهرک جدید در مجاورت نوار غزه بسازیم.

نتانیاهو مدعی شد: ساخت شهرک جدید دلیل دیگری بر قدرت اسرائیل است.

اخیرا روزنامه صهیونیستی "اسرائیل الیوم" نوشته بود: کابینه نتانیاهو گام های گسترده ای در موضوع شهرک سازی در کرانه باختری برخواهد داشت. از جمله این گام ها، بهره برداری دوباره از شهرک "اویتار" بر فراز کوه صبیح در جنوب نابلس است.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، اتصال پروژه های شهرک سازی جدید به تاسیسات زیربنایی نیز در دستور کار کابینه رژیم صهیونیستی قرار دارد.

حضور گسترده احزاب دینی صهیونیستی و حریدی در کابینه نتانیاهو باعث شده است که او برای راضی کردن آنها طبق توافق قبلی امتیازاتی بدهد. شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری و قدس اشغالی محل سکونت طرفداران احزاب دینی صهیونیستی و حریدی است و از این رو آنها خواهان توسعه شهرک سازی در آنجا هستند.

تحلیلگران سیاسی معتقدند که حضور راست افراطی و احزاب دینی صهیونیستی و حریدی در قدرت از یک سو موجب تشدید بحران و شکاف‌های داخلی می‌شود و ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو رویکرد و سیاست‌های بسیار افراطی و فاشیستی را علیه فلسطینی‌ها در داخل سرزمین‌های اشغالی و در کرانه باختری و قدس و نوار غزه در پیش می‌گیرد و از سوی دیگر به افزایش تنش‌ها در منطقه منجر می‌شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها